Відповідно до Програми навчальної практики курсанти 2-го курсу факультету № 2 спільно з своїми наставниками ‑ практичними працівниками підрозділів превенції: дільничними офіцерами поліції, фахівцями ювенальної превенції оволодівають уміннями та навичками з виявлення та запобігання правопорушенням, відповідальність за які передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Одним із актуальних напрямів діяльності підрозділів превенції є протидія домашньому насильству. Так протягом навчальної практики курсанти навчаються якісно давати юридичний аналіз тим, чи іншим протиправним діям, які виникають на сімейно-побутовому ґрунті. Зокрема, необхідно своєчасно виявляти ознаки, які відрізняють правопорушення від злочину, що в свою чергу вимагає і відповідного документування – як правопорушення чи злочину. Окрім того, враховуючи те, що Законом України «Про Національну поліції» до основних повноважень поліції віднесено здійснення превентивної та профілактичної діяльності, спрямованого на запобігання вчиненню правопорушень то курсанти 2-го курсу факультету № 2 під час навчальної практики залучаються до заходів з запобігання домашньому насильству.

Як приклад зазначаємо, що дільничні офіцери поліції спільно із курсантами ДЮІ, які проходять навчальну практику у Мар'їнському відділенні поліції проводять спільні заходи. Так, курсанти 2-го курсу факультету № 2 рядовий поліції Наталя Сахно та рядовий поліції Олександра Колєсова безпосередньо роздавали буклети з інформацією щодо попередження домашнього насильства для того, що б збільшити обізнаність громадян. Такими діями практичні працівники поліції та курсанти ДЮІ збільшують правосвідомість громадян. У зв’язку з доведенням інформації до громадян проблема домашнього насильства стає більш відкритою та зрозумілою, як для порушника так і для жертви. Спілкуючись з громадянами курсанти ДЮІ зазначають що у випадку, якщо громадянин став свідком чи жертвою насильства в сімейному середовищі, не мовчіть та не проходьте повз! Терміново звертайтеся до поліції за телефоном 102.

На фейсбук сторінці сектору превенції Марʼїнського відділення поліції Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області відображена участь курсантів ДЮІ у заходах з запобігання домашньому насильству.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3

Факультет № 2

Real time web analytics, Heat map tracking