Офіційна пошта        

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Донецький юридичний інститут МВС України

Задати питання до співробітників юридичної клініки «Захисник»

 

У Донецькому юридичному інституті МВС України, як практична база підготовки молодого юриста, своєрідний полігон для отримання досвіду розв’язання різних правових та життєвих питань, налагодження знайомств та тренінг спілкування, функціонує юридична клініка «Захисник».

Мало хто з пересічних громадян розуміє, що ж собою являє юридична клініка і для чого вона необхідна.

Юридична клініка зазвичай має дві головні цілі: по-перше, це – освітня мета, тобто працюючи в юридичній клініці, студент має можливість застосовувати отримані теоретичні знання на практиці без відриву від навчання, а по-друге, це – надання безоплатної юридичної допомоги та правової консультації малозабезпеченим верствам населення.

Юридична клініка, реалізуючи навчальну функцію, є прекрасним інструментом для набуття студентами практичних навичок та закріплення теоретичних знань через надання правової допомоги. Пріоритетними завданнями клініки є надання студентам можливості набуття навичок практичної діяльності за фахом; створення місць для проходження студентами навчальної та виробничої практики; надання громадянам соціально-вразливих верств населення безоплатних юридичних консультацій; проведення заходів з правової освіти населення; забезпечення можливості спілкування студентів під час освітнього процесу з фахівцями-практиками судових і правоохоронних органів тощо.

Цікавим є те, що правничі заклади вищої освіти, студенти яких продемонстрували найкращі результати зі складання єдиного фахового вступного випробування до магістратури з блоку «Право», здебільшого мають юридичні клініки.

Фундаментальні і професійні знання неможливо отримати без змістовного закріплення теорії практикою, знання переростають у переконання лише тоді, коли вони осмислені, пережиті самостійно у процесі пізнання і практичних дій.

Девіз Донецького юридичного інституту МВС України - «Навчаємось, щоб захищати!», безпосередньо втілюється у життя, через допомогу громадянам у нашій юридичній клініці.

Ми здійснюємо безоплатну правову допомогу соціально-незахищеним верствам населення, тим, хто цього потребує найбільше. Так як Донецький юридичний інститут МВС України ВИШ-переселенець, ми як ніхто інший знаємо, як потребують допомоги люди, котрим через складну ситуацію у нашій країні прийшлось залишити свої рідні домівки та захищати нашу Батьківщину, тому особлива увага приділяється проблемам внутрішньо-переміщених осіб, учасникам Операції об’єднаних сил. Консультації здійснюються науково-педагогічним складом кафедр інституту за участі юристів-практиків правоохоронних та правозахисних структур держави.

Для всебічного підвищення правової культури населення, юридична клініка «Захисник» тісно співпрацює з Першим та Другим Криворізькими центрами надання безоплатної вторинної правової допомоги, Громадською організацією «Волонтерська платформа», з представниками Дніпропетровської обласної ради, депутатами Криворізької міської ради, Управлінням з соціальних питань Департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради, Криворізьким відділом поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Управлінням праці та соціального захисту населення районних у місті Кривому Розі рад, проектом інтеграції переселенців в громаду міста Кривого Рогу БО «БТ «Мережа», військовими частинами Т 0400 та 3011 Міністерства оборони України, Державної пожежно-рятувальної частини та іншими установами й організаціями.

Необхідно зазначити, що протягом останніх декількох зовсім нелегких років, як для України, так і безпосередньо для нашого Інституту, завдяки громадській підтримці, ДЮІ МВС України набирає великі потужності і впевнено дивиться у майбутнє.

Тож запрошуємо всіх бажаючих до навчання та підтримати ВИШ-переселенець.

Наші контакти: м. Кривий Ріг, вул. Степана Тільги, 21, вул. Співдружності, 92а

Голова юридичної клініки «Захисник» Донецького юридичного інституту МВС України, завідувач кафедри державно-правових дисциплін та міжнародного права,д.ю.н., доцент О.М. Куракін

Задати питання до співробітників юридичної клініки «Захисник»