Захист прав дітей є пріоритетним напрямом діяльності підрозділів Національної поліції України. Статтею 5 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» визначені повноваження підрозділів Національної поліції щодо захисту прав дітей. Пріоритетом даної діяльності є проведення роботи, метою якої є запобігання втягнення дітей у злочинну чи іншу антигромадську діяльність, вчинення правопорушень та злочинів дітьми чи відносно дітей. Отже правоосвітня робота серед осіб, які не досягли повноліття є актуальною на сучасному етапі.

Безпосередньо, підрозділи ювенальної превенції організовують та координують роботу поліції серед дітей та молоді. Своєю чергою фахівці факультету № 2 інституту активно співпрацюють з підрозділами ювенальної превенції поліції Донеччини. Дана діяльність відобразилася в різних організаційних формах. Так кафедра спеціальних дисциплін та професійної підготовки факультету № 2 у 2020 році виконує замовлення на проведення наукового дослідження за темою «Організаційно-правові засади діяльності підрозділів ювенальної превенції». Своєю чергою представники ювенальної превенції активно беруть участь в наукових заходах, які проходять на базі факультету № 2.

Окрім того курсанти та студенти факультету № 2 залучаються до правоосвітніх заходів з різних актуальних питань серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Маріуполя та інших міст Донеччини.

Також кафедрою спеціальних дисциплін та професійної підготовки факультету № 2 та співробітниками ювенальної превенції проводяться заходи передбачені Планом проведення спільних заходів профорієнтаційного характеру з добору кандидатів на навчання до Донецького юридичного інституту МВС України у 2019/2020 навчальному році.

За сприяння відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Донецькій області 12 лютого на факультеті № 2 було проведено зустріч з представниками підрозділів ювенальної превенції територіальних відділів (відділень) поліції Донеччини. Зустріч проводив доцент кафедри спеціальних дисциплін та професійної підготовки Сергій Пекарський спільно з курсантами факультету № 2 інституту. Під час зустрічі було актуалізовано увагу на різних формах проведення правоосвітніх та профорієнтаційних заходів, обговорені заходи з підвищення ефективності даного напрямку діяльності. Як приклад наведено співпрацю з ювенальною превенцією Костянтинівського відділення поліції під час організації та проведення виїзних правоосвітніх та профорієнтаційних заходів факультету № 2 інституту в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі Донецької області. Окремо були обговорені результати та напрями спільних заходів в межах діяльності громадської організації «Молодіжна Ліга майбутніх поліцейських» та реалізації заходів передбачених профорієнтаційно-правоосвітнім проектом «Три кроки до успіху».

По завершенню заходу відбувся обмін думок та планування спільних заходів у 2020 році. Також співробітники ювенальної превенції поліції Донеччини мали можливість поспілкуватися з курсантами першого курсу та отримали іміджеву продукцію інституту.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

Сергій Пекарський,

кафедра спеціальних дисциплін та професійної підготовки

факультету № 2

Real time web analytics, Heat map tracking