Минулого навчального року Донецький юридичний інститут МВС України охоче приєднався до учасників виконання одного з найбільших волонтерських освітніх соціальних проєктів України «Lingva.Skills». Основна мета проєкту, як відомо, – надати можливість кожному українцю безкоштовно вивчати іноземну мову. За його допомогою безкоштовно вивчають англійську мову по всій країні держслужбовці, школярі, студенти, підприємці, організації та соціальні категорії населення. Для чого ж такі різні категорії населення залучилися до вивчення іноземної мови за допомогою онлайн-платформи «Lingva.Skills»?

Отже, держслужбовці беруть участь у проєкті, насамперед, для того, щоб мати можливість розуміти своїх іноземних колег, спілкуватися з ними, проводити міжнародні робочі зустрічі, не завжди користуючись допомогою перекладачів. Вчителі та викладачі немовних спеціальностей вивчають мову для активного спілкування з іноземними колегами та можливості брати участь у міжнародних наукових конференцій. Молодь вивчає іноземну мову за допомогою даного проєкту з метою отримати більш гідну роботу, а підприємці, у свою чергу, щоб забезпечити більшу ефективність власної справи (адже ми знаємо, що зараз майже всі великі та незначні приватні компанії мають власні сайти або онлайн-магазини, представлені кількома мовами).

Актуальність вивчення іноземної мови підвищується і для теперішніх та майбутніх юристів. Деякі питають: «Навіщо офіцерам поліції знати іноземну мову? Адже їх головне завдання – захищати та підтримувати порядок у суспільстві..». Ті, хто досі сумніваються у необхідності вивчення іноземної мови, повинні знати, що у статті 20 Закону України «Про Державну Службу» передбачено, що особа, яка претендує на заняття посади державної служби (категорії А) повинна володіти тією іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи. Крім того, сфера діяльності юристів охоплює всі сторони суспільного життя, тому для тих, хто прагне розширити сферу своєї діяльності і працювати з іноземними клієнтами, а відповідно отримувати більш високі гонорари, краще вивчити мову міжнародного спілкування, першою і найпоширенішою з яких є англійська. Юристу, який працює з документами іноземною мовою, необхідно добре володіти нею, адже вартість змістовної помилки у документах може бути досить високою. Та якщо робота із документами дозволяє витратити на неї більше часу – можна підглянути незнайоме слово, скористатися перекладачем, то під час переговорів з представниками іншої іноземної компанії, організації, при живому спілкуванні, мислити потрібно швидко, а висловлюватися чітко і зрозуміло, що потребує значної підготовки і тривалого навчання. Крім цього, зараз дуже популярними та актуальними є міжнародні конференції, форуми, семінари, які дають можливість обмінюватися знанням та досвідом, а також значно підвищити власний рівень знань. Якщо ви можете взяти участь у міжнародних заходах іноземною мовою, то це дає вам більше можливостей для особистого розвитку та зростання вашої компанії або організації.

Саме тому ми пишаємось нашими курсантами, майбутніми поліцейськими, юристами, які зареєструвалися у проєкті «Lingva.Skills», пройшли курс навчання, успішно виконали підсумковий тест і очікують іменні сертифікати. Ми щиро вітаємо тих, хто вже отримав сертифікати «Lingva.Skills» і бажаємо вдалого застосування отриманих знань з англійської мови та подальших успіхів в її опануванні, адже мова – це динамічне явище та унікальний засіб спілкування.

Кафедра іноземних мов

Real time web analytics, Heat map tracking