Щорічно 15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам'ятна дата приурочена до 30-х роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Під час цієї війни загинули і зникли без вісті 15031 людина із 620 тисяч громадян колишнього Радянського Союзу, які брали участь у цих воєнних діях. Поранення та контузії отримали понад 53 тисячі чоловік. Майже кожний четвертий солдат (більше 160 тисяч ) був родом з України і це при тому, що Україна була однією із п’ятнадцяти республік.

За десять років цього пекла на один день припадала смерть чотирьох молодих людей віком від 18 років…

160 тисяч українців пройшли вогненними дорогами Афганістану, 3360 не повернулися додому, більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання. Залишились без синів 2729 матерів, 1982 батька, стали вдовами 505 молодих жінок, сиротами — 711 дітей. Після війни померло від ран і захворювань вп’ятеро більше «афганців», ніж загинуло, кількість інвалідів збільшилася в кілька разів. Це тяжкі втрати для батьків, рідних, близьких, друзів і в цілому для суспільства.

Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

Участь у заході взяли і представники Донецького юридичного інституту МВС України заступник декана факультету №1 підполковник поліції Станіслав Лопатін та курсанти третього, четвертого курса.

Під час заходу всі присутні вшанували пам’ять всіх загинувших воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання, мали змогу згадати події за участю радянських військ в Афганістані та відчути емоції пов’язанні з ними.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 01
  • 02
  • 03

Центр курсантського самоврядування

Донецького юридичного інституту МВС України

Факультету №1  

Дегтярьова Марія

Real time web analytics, Heat map tracking