Scientia est potentia

За ініціативи кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз факультету № 1 та провідного фахівця факультету № 1 капітана поліції Олександра  Миронова, були поведені додаткові лекційні заняття для курсантів 3-го та 4-го курсів факультету № 1. Додаткові лекції мали на меті більш поглиблене вивчення курсантами кримінального та кримінального процесуального законодавства щодо впровадження інститутів «кримінальний проступок» та «дізнання як форма досудового розслідування».

Лекція доцента кафедри Андрія Данилевського «Кримінальний проступок як вид кримінального правопорушення» була присвячена поняттю та видам кримінальних правопорушень, поняттю та ознакам кримінального проступку, новим видам кримінальних проступків у кримінальному законодавстві України, кримінально-правовій характеристиці складу кримінального правопорушення, передбаченого у ст. 2861 «Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції». Професор кафедри Тимур Лоскутов у лекції «Дізнання як форма досудового розслідування» визначив процесуальні правила та особливості проведення досудового розслідування за кримінальними проступками у формі дізнання, акцентував увагу на проведенні слідчих (розшукових) дій, застосування засобів забезпечення кримінального провадження та запобіжних заходів тощо.

Також, відповідно до листа ГУНП в Донецькій області щодо найбільш актуальних питань, які мають бути висвітлені під час викладання профільних дисциплін для курсантів, доцент кафедри Наталя Коміссарова провела лекцію за темою «Біологічні криміналістичні дослідження: окремі аспекти. ДНК-аналіз». Під час лекції було висвітлено поняття біологічних слідів та особливості їх виявлення, експертного дослідження та використання у кримінальному провадженні, особливості складання питань на вирішення експерту, правила оцінки відповідних видів судових експертиз, поняття ДНК-профілю, ДНК-аналізу, правила відібрання зразків ДНК, їх упакування та вилучення, особливості формування та функціонування бази центрального обігу генетичних ознак людини ДНДЕКЦ МВС України.

За словами професора Віктора Бесчастного, навчатись слід завжди й усюди протягом життя, потрібно знаходити час для набуття нових знань, умінь та навичок, не вагаючись використовувати вільні години для самоосвіти та саморозвитку як особистості, як професіонала своєї справи.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
 

Кафедра кримінально-правових дисциплін та судових експертиз

факультету № 1

Real time web analytics, Heat map tracking