Без правопорядку і законності цивілізованого суспільства не побудувати. Дану істину зрозуміли ще на початку державотворення.

Існує багато професій,  представники яких стоять на охороні закону, але однією з головніших і складних вважають професію слідчого.

Саме про професію слідчого та її значення в правозахисній системі йшлося на занятті в навчальній групі № 10 Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Донецького юридичного інституту МВС України 10 лютого, на яке завітав голова Жовтневого районного суду міста Маріуполь Павло Папаценко.

Пана Павла було запрошено провести практичне заняття саме в цій групі, в якій навчаються майбутні співробітники слідчих органів досудового розслідування. Павло Папаценко має великий досвід роботи слідчим; багато років працює, а на даний час й очолює суд в одному із самих великих районів міста.

Професія слідчого - це професія, яка потребує таланту, наполегливості, завзятості, крім знання своїх службових обов’язків слідчий повинен розбиратися у багатьох сферах, бути всебічно розвиненою людиною.      Саме на цьому на початку заняття наголосив пане Павло.

В ході заняття було обговорено типові ситуації, з якими доводиться стикатися слідчим у своїй діяльності, розглянули та розібрали декілька помилок, які припускають слідчі в процесі роботи над справами.

Слухачі проявили зацікавленість до особистого трудового шляху гостя, пане Павло охоче поділився з майбутніми слідчими розповіддю про своє становлення в професії.

Знайти правопорушника і притягнути його до відповідальності – обов’язок кожного правоохоронця. На практиці виконати його дуже складно, це потребує багато розумової праці, інтелектуального роздуму і зібрані в повному обсязі, якісно, докази вини – запорука об’єктивного та справедливого вироку . Завдяки злагодженій роботі оперативних працівників, криміналістів, слідчих доводиться вина правопорушника і невинність підозрюваного.  В правоохоронній системі командна робота дуже важлива і однією з головних ланок в ній є саме слідчий, який координує роботу всієї команди.

В наш час багато вузів випускають велику кількість юристів, але професіоналами у своїй справі стають не всі.

Наприкінці заняття Павло Папаценко побажав слухачам, щоб їхня майбутня професія стала їх справжнім покликанням, щоб вони залишалися вірні їй до кінця.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 01
  • 02
  • 03

Цикл загальноправових дисциплін МЦППП «Академія поліції»

Real time web analytics, Heat map tracking