Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

З нагоди святкування 60-ї річниці з дня заснування Донецького юридичного інституту МВС України, в контексті інституту Культури та з метою національно-патріотичного виховання молоді, курсанти факультету №1 КННІ під керівництвом доцента кафедри спеціальних дисциплін та професійної підготовки Андрія Краснощока та викладача кафедри Дмитра Діхтяра відвідали Дніпропетровський національний Історичний музей імені Д.І. Яворницького.

В залах експозиції музею представлені важливі артефакти з історії Дніпропетровщини починаючи з найдавніших часів і до сьогодення, саме:

- давня історія краю;

- запорозьке козацтво;

- Катеринославщина в XIX ст..;

- промисловий переворот кінця XIX — початку XX ст.;

- війна за незалежність та національно-визвольні змагання (1917—1920);

- край у 1920—1939 роках;

- край у Другій світовій війні (1939—1945). Зала на реекспозиції з 2018 року;

- сучасна історія Дніпропетровщини (1945 — сьогодення). Зала на етапі реекспозиції та перебудови з 1997 року;

- постійна виставка «Це не повинно повторитися» (сталінські репресії на Дніпропетровщині в 1930–1950-х роках).

Окрема експозиція під відкритим небом присвячена антропоморфним ідолам кочових народів, що мешкали в українських степах. Колекція була зібрана промисловцем та меценатом криворіжжя Олександром Полем.

Окрім того здобувачі вищої освіти відвідали «Діораму Битви за Дніпро», яка є найбільшою за площею в Україні. Діорама засвідчує подвиг радянських солдатів та офіцерів під час форсування Дніпра (так званого «Східного валу») восени 1943 року.

Також курсанти ДЮІ відвідали музей АТО-Дніпро. Його експозиція складається з тематичної виставки під відкритим небом та в приміщенні музею. Також в складі комплексу функціонує перший серед українських музеїв панорамний кінотеатр, в якому трансляція відбувається на 360 градусів. Екскурсанти переглянули документальний фільм – «Дніпро -форпост України».

З керівництвом музею АТО в особі Вадима Якушенко досягнуто домовленість про співпрацю в напрямку національно-патріотичного виховання та надання військово-історичної літератури до бібліотечного фонду ДЮІ МВС України.

 

Кафедра спеціальних дисциплін та професійної підготовки