Офіційна пошта        

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Донецький юридичний інститут МВС України

Новини

Торгівля людьми є серйозним злочином і грубим порушенням прав людини. Щороку тисячі чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми як в рідній країні, так і за кордоном. Всі країни світу, будь то країна походження, транзиту або призначення, страждають від торгівлі людьми.

Сьогодні поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів. А способи використання людей доволі різноманітні. Наприклад, чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, на сільськогосподарських роботах, в той час як жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду. Найстрашніше, що в цю категорію потрапляють й діти. Їх використовують найчастіше у жебрацтві та як дешеву робочу силу на некваліфікованих роботах або у розповсюдженні наркотиків серед підлітків.

Детальніше...

В усіх видах насильства є жертва й кривдник, а жертв насильства у будь-якій формі негласно прийнято засуджувати: «Сам/сама нарвався/нарвалася. Якщо не винна, чому не пішла до поліції?». А коли поліція запитує жертву зґвалтування у чому та була одягнена – це натяк, що жертва спровокувала насильство своїм зовнішнім виглядом чи поведінкою, тобто віктімблеймінг. Це свого роду ствердження того, що саме дії жертви призвели до цього злочину. Тож, жертва винна в тому, що йшла, коли вже стемніло, одягнула коротку спідницю чи сукню ще із глибоким декольте, трохи випила на вечірці або занадто вродлива, і менше косметики треба наносити.

Детальніше...

Дивлячись мільйони разів на Ютубі кліпи Бьйонсі або Нікі Мінаж чи корейських рок-бендів BTS, а також пісні улюбленого Віктора Цоя, ми не замислюємося про їхній колір шкіри чи расову належність, ми насолоджуємося голосами, піснями, відеокліпами та взагалі творчістю наших улюблених виконавців.

Детальніше...

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії вперше з'явився в 1983 році. З тих пір щорічно 4 червня весь світ згадує про дітей, які постраждали в результаті військових конфліктів і будь-який інший агресії. Сумно розуміти той факт, що таких дітей в світі дуже багато.

Чому саме 4 червня? Бо ця дата є річницею нальоту авіації Ізраїлю на Бейрут і ряд інших населених пунктів Лівану, в ході якого загинула велика кількість мирних громадян, в тому числі і маленьких дітей. Саме в цей день кожен з нас повинен зрозуміти біль і страждання дітей усього світу, які піддаються фізичному і морально-психічному насильству.

Детальніше...

День захисту літніх людей відзначається щорічно за рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 2011 року. Дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їх життям.

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. В Україні значно зросла частка людей похилого віку. Люди похилого віку завжди відігравали і відіграють значну роль в суспільстві. Вони служать прикладом для молодих, вони є наставниками і хранителями традицій. У той же самий час категорія людей похилого віку – це одна з найбільш уразливих груп населення. Багато літніх людей опиняються за межою бідності, незважаючи на те, працювали все своє життя, стають інвалідами або стикаються з дискримінацією. На жаль, літні люди зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, медичних закладах. Це певною мірою перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут. Унаслідок цього вони не можуть реалізувати свої права повною мірою і внести посильний внесок в культурне, соціально-економічне і політичне життя суспільства.

Детальніше...