Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

27 червня 2019 року у Кривому Розі за ініціативи батьків в MediaHub відбувся круглий стіл за темою «Насильство над дітьми: реалі сьогодення і профілактика» за участю представників Національної поліції, ювенальної превенції, Полку патрульної поліції і працівників Донецького юридичного інституту МВС України - доцента кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз факультету № 1, к.ю.н., доцента Андрія Данилевського і фахівця відділу комунікації та міжнародних зв’язків Римми Юрченко.

Обговорювали питання випадків насильства над дітьми у місті, розгляд нової петиції до Верховної Ради щодо захисту від сексуального насильства дітей, питання щодо внесення змін до Закону України стосовно впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканість малолітньої чи малолітнього і  посилення відповідальності тяжкості покарань за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканності дітей, методи попередження та профілактики над дітьми у сучасному просторі.

   За 6 місяців у Кривому Розі складено 840 протоколів за насильницькі дії у сім`ї, згідно ст. 173 КУ об адміністративних правопорушеннях,  тому  насильство над дітьми – це болісне питання, що викликає серйозну стурбованість суспільства. Його можна розглядати в рамках чотирьох категорій, дві з котрих, хоча й не є насильством у прямому значенні цього слова, але також справляють шкідливий вплив на дітей. Нехтування –  це ставлення є результатом безвідповідальності дорослих, психологічне насильство, фізичне насильство, сексуальне насильство.

Кожна з цих категорій насильства може призвести до завдання дитині фізичної або емоційної шкоди різного ступеня. Як зазначив Андрій Данилевський щодо нового законопроекту «хімічна кастрація – це не панацея. Як і в ситуації боулінгу, слід ураховувати не лише агресора, а й жертву. Саме  в цьому дітям допомогти повинні їх батьки».

Насильство над дітьми можна класифікувати також за такими ознаками:

  • в залежності від стратегії кривдника: явне та приховане (непряме);
  • за часом: те, що відбувається зараз, і те, що трапилося в минулому;
  • за тривалістю: одноразове або багаторазове, що триває роками;
  • за місцем та оточенням: вдома – з боку родичів; у школі – з боку педагогів або дітей; на вулиці – з боку дітей або незнайомих дорослих.

Круглий стіл пройшов в добрій і дружній атмосфері, кожна людина багато чого корисного взяла для себе з цієї дискусії.

  • 1
  • 2
  • 1
  • 2

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків

ДЮІ МВС України