День судового експерта — професійне свято судового експерта. День судового експерта що відзначається в країні щорічно 4 липня , був установлений Указом Президента України №424 від 10 червня 2009 року. Текст цього документа говорить: Враховуючи значення судово-експертної діяльності в забезпеченні правосуддя, захисту прав і свобод людини і громадянина, а також на підтримку громадянської ініціативи постановляю: Встановити в Україні професійне свято — День судового експерта, який святкувати щорічно 4 липня.

Установа цього професійного свята було ініційовано перед президентом України Координаційною радою з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України. Приймаючи рішення про заснування нового свята Президент керувався тим, що судово-експертна діяльність має велике значення в забезпеченні правосуддя, захисту прав і свобод людини і громадянина.

Судова експертиза — процесуальна дія, що складається з проведення досліджень і дачі висновку експертом з питань, вирішення яких вимагає спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва або ремесла і які поставлені перед експертом судом, суддею, органом дізнання, особою, яка провадить дізнання, слідчим або прокурором, у цілях встановлення обставин, що підлягають доведенню по конкретній справі.

Судова експертиза є одним із засобів боротьби із злочинністю, а також захисту прав і свобод громадян. Професія судового експерта є унікальною за своїм змістом. З одного боку, його професійний статус полягає у проведенні із застосуванням своїх спеціальних знань (з практично необмеженого кола питань – науки, техніки, ремесла тощо) науково обґрунтованого дослідження для встановлення фактів, що мають доказове значення під час розслідування та розгляду справ у судах. З іншого – він набуває статусу процесуальної особи під час надання висновку експерта і таким чином у своїй професійній діяльності поєднує статус фахівця з відповідної галузі знань, науковця та процесуальної особи. 

З нагоди вашого професійного свята бажаємо кожному з Вас міцного здоров’я, витримки, наснаги до вдосконалення, нехай високий професіоналізм кожного з Вас буде запорукою безпомилкових експертних висновків та зразкової служби в відомчих органах системи МВС! Хай удача та успіхи будуть вашими постійними супутниками, а родинне тепло і затишок допомагають у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку.

 Відділ комунікації та міжнародних зв’язків

ДЮІ МВС України

Real time web analytics, Heat map tracking