Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Швидко проминули новорічні та різдвяні свята, під час яких курсанти факультету безпеки дорожнього руху займалися проведенням профорієнтаційної роботи серед молоді всіх областей України. За цей короткий проміжок часу майбутні правоохоронці організували чимало зустрічей із абітурієнтами, які стоять на порозі важливого кроку – вибору професії.

 

Перед відбуттям курсантів за місцем їх проживання науково-педагогічним складом кафедр та керівництвом курсів факультету їх було забезпечено іміджевою продукцією Донецького юридичного інституту та проведено інструктивну нараду про організацію проведення тематичних бесід і зустрічей із випускниками шкіл.

До слова, актуальність проведення профорієнтаційної роботи серед молоді очевидна, адже стоячи на порозі вибору майбутньої професії випускник за допомогою проведення таких заходів може швидше і впевненіше визначитись з вищим навчальним закладом, до якого в цьому році вступатиме. Жива розмова із людиною, яка вже має досвід навчання у виші – стовідсоткова запорука того, що випускник не тільки зацікавиться деталями правил прийому до навчального закладу, а й отримає повну та достовірну інформацію з боку курсанта про особливості механізму оформлення документів для вступу.  Приймаючи до уваги саме цей фактор, курсантами факультету безпеки дорожнього руху було розповсюджено іміджеву продукцію: пам’ятки абітурієнту, календарі, буклети з інформацією про Донецький юридичний інститут, перелік вступних випробовувань, напрямки підготовки та ін.

Цього року в ході проведення профорієнтаційної роботи курсанти нашого факультету відвідали  за місцем мешкання не тільки загальноосвітні навчальні заклади, територіальні підрозділи ОВС, Державтоінспекції, районні та міські відділи освіти, а й розмістили інформацію про життя та побут курсантів Донецького юридичного інституту у друкованих засобах масової інформації, телебаченні та радіо. Серед лідерів цього процесу стали курсанти 1-го та 2-го курсів факультету безпеки дорожнього руху, адже ними розміщено у регіональних та міських газетах областей та регіонів України 38 та 29 статей відповідно за загальною тематикою «ДЮІ МВС України – кузня кадрового потенціалу для МВС України». Курсанти 3-го та 4-го курсів як досвідчені у цьому питання розмістили у регіональних друкованих ЗМІ 57 та 55 відповідно статей.

Цікаво, що наші курсанти напрацьовують і власний досвід виступу на телебаченні! Так, наприклад, курсант 1 курсу Шелухін Тарас 10 січня виступив на місцевому телеканалі «СКІФІЯ» міста Херсон із розповіддю про Донецький юридичний інститут, умови вступу та власні враження від навчання. На Вінниччині на початку року на телеканалі «Плюс» м. Тульчин вийшов іміджевий відеоролик на тему «Донецький юридичний інститут МВС України», розміщений курсантом 206-го н.з. Харковим Миколою. Такі ж відеоматеріали про наш навчальний заклад вийшли на ТРК «Сігма» м. Лозове Харківської області (курсант 415-го н.з. Матвійчук М.С.), ТРК «ЛиК-ТВ»  м. Лисичанськ Луганської області (курсант 416-го н.з. Агєєв А.В.), ТРК «Оріана»  Балаклійського району Харківської області (курсант 417-го н.з. Жук М.В.)

Курсанти 3-го курсу відзначились також розміщенням іміджевої інформації ДЮІ МВС України на веб-сайтах мережі Інтернет: shostkaonline.com ( курсант Кисіль А.Г), vlanto.com.ua (Родін П.О.).

Запрошення до навчання по радіо прозвучали також і на місцевих радіостанціях регіонів України. 03 січня 2013 року на радіостанції Чорнобаївського району та смт. Чорнобай  Черкаської області в ефірі прозвучала інформація за темою «Кузня молодих захисників автошляхів», підготовлена курсантом 110-го н.з.  Головком Валерієм. На радіо «Районна радіокомпанія Старокостянтинівської районної ради» м. Старокостянтинів Хмельницької області розміщено інформацію курсанта 206-го н.з. Хована Руслана про умови вступу до Донецького юридичного інституту МВС України», на радіо «УХ-радіо» м. Тернопіль Тернопільської області поінформовано жителів за поданням курсанта 205-го н.з. Пронкевича Назарія на тему «Факультет безпеки дорожнього руху запрошує на навчання».

Після повернення на навчання з зимової канікулярної відпустки профорієнтаційна робота продовжилася. Курсанти та офіцери інституту систематично відвідують військові частини. Так, 15 січня представники особового складу факультету безпеки дорожнього руху відвідали Військову частину 1-го патрульного батальйону № 3037, що у місті Донецьку. Тут служать хлопці, які теж мають бажання в подальшому пов’язати свою долю із професією правоохоронця. Візит курсантів 3 курсу факультету безпеки дорожнього руху для них став дуже корисним, оскільки ці молоді хлопці давно мали бажання поспілкуватися із курсантами та запитати у них про побут та навчання на факультеті, наявність спортивних секцій та можливостей отримати посвідчення водія під час навчання. Наші курсанти обізнані у цьому тому і розповіли, що все про що мріють ці військовослужбовці, можна отримати, навчаючись на нашому факультеті.

Загалом за час проведення профорієнтаційної роботи у зимовій відпустці курсантами факультету безпеки дорожнього руху було відвідано понад 200 підрозділів ОВС з метою отримання інформації щодо наявності осіб, на яких оформляються справи до вступу в інститут, понад 1000 загальноосвітніх навчальних закладів для ознайомлення школярів з умовами вступу до Донецького юридичного інституту, понад 160 обласних (міських, районних) відділів освіти та проведено понад 120 тематичних зустрічей і бесід на підприємствах.

– Вже протягом чотирьох років, будучи у канікулярній відпустці, я та мої однокурсники розповідаємо випускникам шкіл про наш навчальний заклад, про обрану нами професією правоохоронця. Хочеться додати, що проведення таких зустрічей знаходить підтримку не тільки з боку педагогів шкіл, але й самих учнів, які з зацікавленістю знайомляться з життям та побутом курсантів Донецького юридичного інституту МВС України, – поділився враженнями курсант 4-го курсу Михайло Пулукчу.

 

Інформацію підготувала
Аліна Лебедєва