Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

26 квітня 1986 р. належить до числа особливих дат в історії пострадянських республік. День, що показав, наскільки небезпечним може бути мирний атом, як дорого можуть коштувати технічні прорахунки і наскільки важливою є людська солідарність перед обличчям спільної біди.

Напередодні сумної 35-ї річниці з дня аварії на Чорнобильскій атомній електростанції на базі Криворізького навчально-наукового інституту ДЮІ МВС України кафедра соціально-гуманітарних дисциплін в рамках наукового колоквіуму «Чорнобильська катастрофа: трагедія, подвиг, пам’ять» провела  зустріч студентів і курсантів із ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Учасниками  заходу, організованого за сприяння керівництва інституту,  стали Стельмах Іван Васильович, полковник у відставці, член громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та Цуркан Петро Васильович, полковник у відставці, також член цієї ж організації.

Запрошені гості, які вже в перші дні аварії були залучені до ліквідації її наслідків, поділилися з понад 100 присутніми онлайн студентами, курсантами, викладачами  своїми спогадами, пов’язаними з драматичними подіями далекого 1986 року. Насичені фактами, образні виступи  гостей, які брали участь в охороні громадського порядку поблизу ЧАЕС, організації евакуації  цивільного населення із зони небезпеки, не залишили байдужими нікого з присутніх. Численні питання, які ставили слухачі, стосувалися особистих відчуттів людей, які, усвідомлюючи смертельну небезпеку, продовжували виконувати свій службовий і людський обов’язок у зоні аварії, оцінки ними здійснених з боку влади заходів, ставлення  до сьогоднішніх глобальних загроз людству.  

Наприкінці заходу модератори зустрічі професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Титаренко Д.М. та доцентка цієї ж кафедри Титаренко О.О. наголосили на важливості пам’яті про події  найбільшої техногенної катастрофи у світі, про людей, які, ризикуючи свої здоров’ям і життям, зробили все можливе для мінімізації її шкідливих наслідків для людства, порятунку найціннішого – людських життів.

Учасники колоквіуму – студентство, курсанти ДЮІ МВС України  –висловили щиру вдячність ветеранам-ліквідаторам аварії, що сталася 35 років тому,  за можливість зараз за їхньою допомогою доторкнутися до історії, відчути дух далекої і, водночас, близької епохи, глибше зрозуміти, що означає службовий і людський  обов’язок.

 

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін ДЮІ МВС України