Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

18 травня у головному корпусі Криворізького навчально-наукового інституту пройшло засідання круглого столу «Криворізькі місця концентрації ДТП: як запобігти?», який був організований спільно з громадською організацією «Об’єднання відповідальних громадян».

Під час відкриття заходу проректор-директор КННІ ДЮІ МВС України, кандидат юридичних наук, доцент Пилип Єпринцев зазначив, що питання дорожньо-транспортного травматизму продовжують гостро стояти на порядку денному органів державної влади, місцевого самоврядування, Національної поліції, науковців, а також громадськості і засобів масової інформації. Автошляхи нашої країни наразі не можна назвати безпечними, адже Україна займає лідируючі позиції за рівнем смертності в ДТП. Щоденно в автомобільних аваріях гинуть 8-9 осіб та понад 60 отримують травми.

Криворізькій навчально-науковий інститут як структурний підрозділ ДЮІ МВС України гідно наслідує традиції, що склалися у закладі вищої освіти і продовжує активну діяльність, спрямовану на запобігання аварійності. Поряд з науковими дослідженнями науково-педагогічний склад та здобувачі вищої освіти долучаються й до соціальних заходів, зокрема проєкту «Лицарі безпеки», організованому спільно з Полком патрульної поліції в м. Кривий Ріг.

На жаль, і у Кривому Розі щодня відбуваються дорожньо-транспортні пригоди, у тому числі з постраждалими. Є у місті й «проблемні» місця, де автомобільні пригоди відбуваються найчастіше. Це так звані «місця концентрації ДТП». І тому, сьогодні, саме обговоренню таких місць, яких у місті цілих 7, й присвячений круглий стіл «Криворізькі місця концентрації ДТП: як запобігти?». Метою нашого заходу є об’єднання зусиль власників автомобільних доріг, органів місцевого самоврядування, Національної поліції, громадськості та науковців для виявлення та усунення причин і умов, які сприяють скоєнню дорожньо-транспортних пригод в місцях їх концентрації. Також, проведенням подібних заходів ми намагаємося привернути увагу до існуючих проблем та інноваційним поглядом оцінити ситуацію на вулично-дорожній мережі та запропонувати заходи з удосконалення організації дорожнього руху в місцях концентрації ДТП.

Серед учасників та гостей заходу були присутні: представники громадської організації «Об’єднання відповідальних громадян»: Юлій Морозов, Анна Ємельянова та Анна Атаманчук; депутат Криворізької міської ради Юрій Милобог; депутат Інгулецької районної в місті Кривий Ріг ради Ігор Кочин; головний спеціаліст відділу дорожньо-мостового господарства Департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради Олег Бугайов; заступник голови Терновської районної у місті Кривий Ріг ради Сергій Кушнір; завідувач відділу земельних питань та будівництва виконкому Металургійної районної у місті Кривий Ріг ради Наталя Чепурко; заступник начальника управління благоустрою та житлово-комунального господарства виконкому Саксаганської районної у місті Кривий Ріг ради Анна Барчук; старший інспектор відділення безпеки дорожнього руху полку патрульної поліції в м. Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, старший лейтенант поліції Олександр Бєлков; голова громадської організації «Українська Вело Родина» Денис Дубов; керівник велогуртка центру туризму «Меридіан» Яків Волков; аналітик громадської організації «Український центр суспільних даних» Ренат Насрідінов; голова первинної профспілкової організації КП «Кривбасводоканал» Віталій Квач.

Також у заході приймали участь науковці Криворізького національного університету, що здійснюють свої дослідження у сфері безпеки дорожнього руху. Зокрема: завідувач кафедри автомобiльного транспорту, доктор технічних наук, професор Юрiй Монастирський; доцент кафедри автомобiльного транспорту, кандидат технічних наук, доцент Володимир Сістук та старший викладач кафедри автомобiльного транспорту Ігор Гірін.

Разом з тим, від Криворізького навчально-наукового інституту ДЮІ МВС України у заході приймали участь: заступник директора інституту, кандидат юридичних наук, майор поліції Артем Шапарь; співробітники науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності: завідувач, кандидат юридичних наук Андрій Червінчук, старший науковий співробітник, кандидат юридичних наук Євгенія Пилипенко, старший науковий співробітник, кандидат технічних наук Юлія Атаманенко.

Під час пленарного засідання учасниками заходу було обговорено стан організації дорожнього руху, рівень безпечності дорожнього покриття та дорожньої інфраструктури в місцях концентрації ДТП, напрацьовано пропозиції щодо покращення стану безпеки дорожнього руху в таких місцях та шляхи взаємодії органів державної влади з науковою спільнотою і громадськістю щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму не тільки в місцях концентрації ДТП, але й Кривому Розі в цілому. Також до уваги присутніх Андрієм Червінчуком був представлений результат опитування криворіжців щодо стану безпеки дорожнього руху у м. Кривому Розі, а також їх бачення щодо стану громадського транспорту та шляхів його покращення.

Переконані, що в результаті жвавих дискусій та пропозицій учасників круглого столу вдасться напрацювати ефективні рішення для розв’язання нагальних проблем аварійності в місцях концентрації ДТП не лише у Кривому Розі, а й стати прикладом для наслідування іншими регіонами України.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 1
 • 10
 • 11
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Науково-дослідна лабораторія

з проблемних питань правоохоронної діяльності

КННІ ДЮІ МВС України