Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

10 березня на честь відзначення  Міжнародного дня боротьби за права жінок та міжнародний мир відбувся всеукраїнський форум жіночого лідерства «Будь жінкою. Будь лідеркою. Будь собою.».

Урочисто та натхненно відкрили захід пані Манал Фоуані - заступниця постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні, Катерина Павліченко - заступниця міністра внутрішніх справ України, Сергій Вітвіцький – ректор Донецького юридичного інституту МВС України та Аркадій Мєшков - заступник міського голови міста Маріуполя.

«Безпека сьогодні не є питанням виключно чоловічим. У секторі безпеки та оборони доступними стають такі посади як прикордонниця, поліцейська, рятувальниця, вибухотехниця», - зазначила Катерина Павліченко та підкреслила: «Для мене жіноче лідерство це долати так звану скляну скелю і при цьому допомагати тим, хто йде позаду тебе, її розбити».

«Наша мета: це світ рівних можливостей вільний від гендерних стереотипів та насильства шляхом розвитку жіночого лідерства.» - відзначив ректор Донецького юридичного інституту МВС України Сергій Вітвіцький.

Захід відбувався в новому цікавому форматі, об’єднуючи спікерів та спікерок студій, облаштованих в містах Маріуполі та Києві. Активну участь в форумі онлайн прийняли студентки та курсантки закладів вищої освіти системи МВС з різних куточків країни, крім цього всі охочі мали змогу приєднатися до прямої трансляції.

Спікерами платформ виступили лідери та лідерки системи МВС, міжнародної спільноти, органів законодавчої, виконавчої та судової влади та громадського сектору, зокрема, Голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич, заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць, Урядовий уповноважений з гендерної політики Катерина Левченко, членкиня правління Української Асоціації Представниць Правоохоронних Органів Ольга Юськевич, начальник Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області Сергій Бичін, керівник регіонального представництва КМЄС в м. Маріуполі Мартін Кулішек.

Обговорення відбулося у межах чотирьох панельних секцій: як бути лідеркою в секторі безпеки та чому жінкам варто служити та захищати; участь жінок у законотворенні та правозастосуванні; гендерно орієнтоване лідерство та підтримка жінок на шляху до рівних з чоловіками прав і можливостей; як стати амбасадоркою гендерної рівності та очолити боротьбу з гендерно зумовленим насильством у суспільстві.

 В ході жвавих дискусій учасниці та учасники заходу відверто поговорили про лідерство та жіночу силу, руйнацію гендерних стереотипів, про шлях боротьби з гендерно зумовленим насильством та власне про те, як розкрити власну силу та підтримувати одна одну, змінюючи разом світ навколо.

У межах секції «Як бути лідеркою в секторі безпеки та чому жінкам варто служити та захищати» присутні познайомилися з діяльністю громадської організації «Українська асоціація представниць правоохоронних органів». Близько 400 жінок і чоловіків вже стали членами Асоціації. Зокрема, це платформа, яка є сьогодні формуванням спільноти жіночого лідерства, сприяє забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків – працівників правоохоронних органів. 

А родзинкою заходу стала серія мотиваційних відеозвернень від успішних українських жінок, які є прикладом сили та лідерства, сповнені бажання та завзятості змінювати світ та які щиро ділилися з дівчатами своєю енергією та натхненням.  

Так, Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина закликала студенток та курсанток ніколи не зупинятися на шляху до своєї мрії, продовжувати ставити амбітні цілі й досягати їх: «Не залишайтесь в тіні, підтримуйте колежанок та опікайтесь просуванням ґендерної рівності. Дійте, досягайте та надихайте!»

«Ваше лідерство - це ваша відданість справі, це любов до того, чим ви займаєтесь, це відкритість, готовність до адаптації та змін. Це готовність брати відповідальність і приймати рішення і це готовність бути собою і завжди йти до своєї мети», - надихнула промовою заступниця Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук.

Мотивацію та натхнення на нові перемоги дівчатам також подарували керівниця патронатної служби Міністра закордонних справ Ольга Аксьонова, народна депутатка України 8 скликання, Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова, виконавча директорка БО «100 % життя», менторка з жіночого лідерства Анастасія Дєєва.

В ході форуму також було оголошено результати онлайн конкурсу «Дій.Досягай.Надихай», метою якого було раз і назавжди розвінчати міф про те, що 8 березня це свято весни, краси та жіночності і натомість підкреслити роль жіночого лідерства у розбудові світу рівних прав та можливостей.

Захід організовано Донецьким юридичним інститутом МВС України за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру та фінансової допомоги Європейського Союзу. Партнером заходу виступило Головне управління Національної поліції в Донецькій області.

  Змінимо світ разом!