Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Напередодні Дня захисника України на факультеті № 1 з курсантами 2-го курсу було проведено тематичний виховний захід – «Мій вибір захищати Україну».

Особливістю заходу стало використання інституту наставництва в підрозділах Національної поліції, який у закладі зі специфічними умовами навчання, який готує поліцейський відображається у діяльності кураторів навчальних взводів. Тематичний виховний захід проводив доцент кафедри оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки Сергій Пекарський, який поєднав стройовий вишкіл поліцейських з національно-патріотичним вихованням. Саме 14 жовтня в Україні відзначаються День захисника України, Покров Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

Під час заходу було зазначено, що історія України знає багато яскравих подвигів князівських дружинників Святослава Завойовника, Ярослава Мудрого, Володимира Великого, запорозьких та реєстрових козаків Петра Конашевича-Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Івана Мазепи, гайдамаків Семена Палія, Максима Залізняка та Івана Гонти, опришків на чолі з Олексою Довбушем. У ХХ столітті козацькі традиції найяскравіше наслідували герої Української народної республіки, січові стрільці, воїни Поліської січі, воїни УПА, Герої небесної сотні і героїв АТО/ООС. Своєю чергою у прифронтових містах та районах Донецької області поліцейські взаємодіють з військовослужбовцями щодо забезпечення спокою та публічної безпеки. І це покладає відбиток на кожного поліцейського щодо гідного виконання своїх обов’язків щодо протидії злочинності.

Сучасна новітня історія України пов’язана з подіями з березня 2014 року, коли у м. Києві, сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на військовий вишкіл з метою зупинити наступ терористичного сепаратизму на український Донбас. Більше шести років захисники України боронять незалежність, єдність та соборність нашої країни. Добровольчі батальйони спільно зі Збройними силами та Національною гвардією зупинили наступ сепаратизму на Донеччині і Луганщині. Якісна емоційна складова виховного заходу забезпечувалася переглядом відео сюжету сучасного українського фільму «Гвардія». Нажаль, жорстокі будні лихоліть та воєн забрали чимало гідних синів України… хвилиною мовчання було вшановано пам'ять захисників нашої країни, яких вже не повернути….

Наприкінці заходу було зазначено, що День захисника України це є всенародним святом, бо захисниками України є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі ‑ всі ті, хто в різний спосіб захищали і захищають Україну та її народ. Саме тому ми повинні пам’ятати героїчні подвиги наших співвітчизників та передавати цю пам’ять наступним поколінням, не повторюючи помилок, бо саме без минулого не можливо активно розвиватися у майбутньому.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кафедра оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки факультету № 1 (м. Маріуполь)