Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Наказом МВС України від 16.03.2015 № 276 затверджено «Положення про організацію курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) працівників підрозділів патрульної служби». Своєю чергою з метою якісного забезпечення професійної підготовки працівників підрозділів патрульної служби першим заступником Міністра внутрішніх справ Е. Згуладзе-Глуксман 06.08.2015 затверджено «Навчально-тематичний план первинної професійної підготовки (спеціалізації) працівників підрозділів патрульної служби». Метою цього курсу є надання базових знань та практичних навичок, які необхідні для ефективного виконання професійної діяльності працівників підрозділів патрульної служби, який складається з переліку дисциплін (предметів), а також рольових ігор. Навчальним планом визначено дисципліни, які повинні вивчити працівники підрозділів патрульної служби для того, щоб ефективно виконувати покладені на них службові обов’язки.

Ці структурні та системні зміни діалектики забезпечення правоохоронної функції вимагають якісної підготовки поліцейських кадрів. На початку березня 2016 року 184 новобранці, майбутні патрульні поліцейські, які пройшли всі етапи відбору, розпочали навчання у м. Маріуполі. Підготовка проходить на базі тренінгового центру Головного управління Національної поліції в Донецькій області. Окрім загальної підготовки нових патрульних готовить і до служби у зоні АТО. Серед новобранців ‑ 39 молодих жінок та 145 чоловіків, яких не лякає служба у прифронтовому місті. Також серед новобранців є випускники та колишні співробітники Донецького юридичного інституту МВС України, а саме: Василенко Юлія, випускниця 2010 року факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції, Нагорний Руслан, випускник 2011 року факультету заочного та дистанційного навчання працівників ОВС, Григор’єв Сергій, випускник 2012 року факультету підготовки фахівців для підрозділів ДАІ, Пилипенко Світлана, колишня випускниця і співробітниця ДЮІ. Успішне проходження ними відбору свідчить про якість підготовки фахівців в нашому інституті.

Працівники Донецького юридичного інституту МВС України прийняли участь у підготовці Нової патрульної поліції м. Маріуполя

Проведення навчальних занять на курсах первинної професійної підготовки (спеціалізації) працівників підрозділів патрульної служби відрізняється від надання традиційних освітніх послуг у вигляді лекційних, семінарських та практичних занять. У першу чергу вимагається не лише вербальний виклад теоретичного та практичного матеріалу, а творчий підхід тренера з використанням новітніх педагогічних методик та мультимедійних технологій з освоєння навчального матеріалу. Для підготовки майбутніх працівників Нової патрульної поліції м. Маріуполя в якості тренера з навчальної дисципліни «Корупція: протидія та відповідальність» був запрошений доцент кафедри спеціальних дисциплін та адміністративної діяльності інституту Сергій Петрович Пекарський.

Тематичний план проведення заняття з навчальної дисципліни «Корупція: протидія та відповідальність» передбачає актуалізацію засвоєння знань, наявність дискусії, використання презентаційних технологій, виклад лекційного матеріалу з подальшою роботою у групах по 3-4 слухачі (з елементами рольових ігор) з розгляду та обговорення різних корупційних ситуацій. Використання новітніх педагогічних методик з викладення теоретичного матеріалу було закріплено особистим практичним досвідом роботи Сергія Петровича Пекарського на посаді старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ саме у відділі боротьби з корупцією УМВС України в Полтавській області.

Результатом проведення занять стало з’ясування слухачами актуальних для правоохоронних та державних органів питань: поняття корупції, причини виникнення корупції, суб’єкти та види відповідальності за вчинення корупційних дій, засади протидії та запобігання даним правопорушенням.

Окрім навчальних занять були проведені і профорієнтаційні зустрічі зі слухачами курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) працівників підрозділів патрульної служби в м. Маріуполі. Так під час профорієнтаційних заходів було надано загальну інформацію про Донецький юридичний інститут МВС України, а також про можливість отримати, навчаючись у нашому виші, другу вищу, а саме юридичну, освіту, та про можливість підвищити свій освітній рівень від «бакалавра» до «магістра».

Отже, Донецький юридичний інститут МВС України, не зважаючи на складні умови праці, надає свій науковий та педагогічний потенціал для становлення Національної поліції. А здобутий досвід з підготовки працівників патрульної поліції буде використаний під час розробки навчально-методичних матеріалів для підготовки майбутніх правоохоронців та цивільних юристів у нашому інституті.

Представники кафедри спеціальних дисциплін та адміністративної діяльності Донецького юридичного інституту МВС України вважають своїм обов’язком тримати постійний зв’язок з рідним Донбасом, особливо молоддю, яка в подальшому буде розбудовувати рідний край.

 

 

Кафедра спеціальних дисциплін та адміністративної діяльності ДЮІ