Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Для курсантів 4-го курсу факультету кримінальної міліції закінчується навчання. Залишилися позаду лекції, семінарські та практичні заняття. З 11-го лютого курсанти розпочнуть стажування на посаді у територіальних підрозділах ОВС. Перед початком стажування керівництвом факультету кримінальної міліції для курсантів 4-го курсу у період з 25 січня по 3 лютого 2013 року були проведені оперативно-тактичні навчання відповідно до напрямків підготовки курсантів за спеціалізаціями. Ці навчання стали традицією на факультеті кримінальної міліції. Кожний навчальний взвод був поділений на декілька підгруп, якій було поставлено конкретне завдання – у повному обсязі зібрати матеріали перевірки за фабулами конкретних злочинів. Оперативно-тактичні навчання проводилися у формі рольової гри. Найбільш підготовлені курсанти виконували обов’язки начальників секторів карного розшуку (401 та 402 навчальні взводи) та начальника сектору державної служби боротьби з економічною злочинністю (403 навчальний взвод).

Не дивлячись на зимову погоду, курсанти активно взяли участь у проведенні вчень. Так, курсанти 401-го та 402-го навчальних взводів займалися розкриттям злочинів по лінії карного розшуку. По підготовленим кафедрою ОРД завданням курсанти відпрацьовували навички розкриття злочинів проти власності: крадіжки, грабежі, розбійні напади тощо.

Яскраво та емоційно була проведена курсантами 401-го навчального взводу рольова гра за темою «Розбій». Відповідно до фабули завдання злочинна група під загрозою застосування холодної зброї вчинила напад на перехожих та відібрала коштовні прикраси.

Потерпілі звертаються за допомогою до працівників карного розшуку, які по «гарячих слідах» проводять пошукові заходи і виявляють знаряддя злочину та за прикметами встановлюють особи нападників. Затримання злочинців відбулося за всіма правилами.

У свою чергу, курсанти 402 навчального взводу відпрацьовували навички протидії злочинам, пов’язаним з незаконним обігом наркотиків. Проблема розповсюдження та вживання молоддю наркотиків є актуальною в сучасному українському суспільстві і тому на оперативні підрозділи ОВС покладено зобов’язання протидіяти даним злочинам.

За фабулою завдання до оперативників звернулася громадянка зі скаргою на свого сусіда, який розповсюджує наркотики серед молоді.

Відпрацьовуючи фабулу завдання курсанти практикувалися у спілкуванні з громадянами і складанні різних документів.

Здійснюючи пошукові заходи оперативники встановили місце знаходження злочинця та в присутності понятих, дотримуючись вимог Кримінального процесуального кодексу України, склали відповідні документи, які підтверджують факт вчинення злочину, пов’язаного з незаконним обігом наркотиків.

Будемо сподіватися, що під час стажування на посаді курсанти проявлять свої уміння у цьому напрямку протидії злочинності.

Ще однією актуальною проблемою є поширення в Україні злочинів проти авторських прав та інтелектуальної власності. Саме за такою фабулою проводились вчення з курсантами 403-го навчального взводу.

За підготовленою фабулою оперативники отримали інформацію про те, що в одному з кіосків на ринку продають контрафактну продукцію. До оперативників звернулася громадянка з відповідною заявою.

Слід зазначити, що до звернень громадян відносять викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Заяви приймаються незалежно від повноти отриманих даних, а їх розгляд здійснюється відповідно до норм діючого Кримінального процесуального кодексу України.

Перелік конкретних заходів з перевірки заяви, а також черговість їх проведення визначаються в кожному окремому випадку з урахуванням складу наявної інформації про ознаки вчинення правопорушення.

Курсанти повинні враховувати правові підстави проведення перевірки суб’єкта господарської діяльності, якими є наявність фактів порушення законодавства, контроль за додержанням якого віднесено до компетенції міліції. Тому курсанти відпрацьовували навички роботи з суб’єктом господарської діяльності.

Результатом проведення цієї рольової гри стало виявлення контрафактної продукції та направлення її на проведення відповідного дослідження. Доволі часто на контрафактній продукції оперативники виявляють інформацію, розповсюдження якої заборонено Законом України «Про захист суспільної моралі».

Отже, підводячи підсумки проведення з курсантами 4-го курсу оперативно-тактичних вчень за напрямками підготовки за спеціалізаціями зазначаємо, що у відповідності до ст.10 Закону України «Про міліцію» одним з обов’язків міліції є виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів, вжиття з цією метою оперативно-розшукових та профілактичних заходів, передбачених чинним українським законодавством. Особливістю проведення у цьому навчальному році оперативно-тактичних вчень є те, що вони підвели підсумок з практичної готовності курсантів випускного курсу до самостійного несення служби у місьрайлінорганах внутрішніх справ.

Бажаємо оперативної вдачі сьогоднішнім курсантам – завтрашнім працівникам підрозділів кримінальної міліції.

 

 

Інформацію підготував
начальник 4-го курсу факультету
кримінальної міліції
капітан міліції Михайло Кульбіда
та курсантка 4-го курсу
факультетукримінальної міліції
рядова міліції Анастасія Лазарєва