Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Культурний та мовний контекст середовища народу та людства відповідає за формування нашої особистості, поглядів, стереотипів. У той же час кожен із нас містить унікальний склад генетичних та культурних складових. Ми визнаємонеобхідність вироблення толерантного, недискримінаційного ставлення у кожної людини та створення навчального середовища, яке визнає цінність різноманітності та використовує його переваги, що спонукало нас до проведення міні-лекторія англійською мовою на тему: «Ми за світ, вільний від гендерних стереотипів!» / «We stand for the world free from gender stereotypes!».

Доцент кафедри іноземних мов ЛопатинськаІрина Сергіївна та студенти факультету КННІ під час заходу обговорили англійською одну з найбільш актуальних соціальних проблем сучасного світу, а саме - сформованість певних стереотипів, їх види та наслідки.

Дискримінація - це несправедливе або упереджене ставлення до людей та груп, засноване на таких характеристиках, як раса, стать, вік та інше. Це може вплинути на будь-кого, незалежно від статі, віку чи стану здоров’я. Дискримінація виникає як наступний крок, що фіксує виключення певних груп у культурній та соціальній свідомості. Найчастіше випадками дискримінації є гендерна, расова та релігійна дискримінація. Гендерна дискримінація зв'язується з практикою надання або забезпечення прав та привілегій особі на основі їх гендерів. У всьому світі відбувається так багато конфліктів через колір шкіри. Люди можуть дискримінувати, відмовляючись вести бізнес, спілкуватися або ділитися ресурсами з людьми певної расової групи. Релігійна дискримінація не менш важлива, ніж расова. Існуєбагато установок, за яких людина може зазнати релігійної дискримінації. Наслідки дискримінації можуть бути досить негативними, а саме: тривога, депресія, ожиріння, високий кров'яний тиск та зловживання наркотиками.

Ми всі маємо працювати над тим, щоб кинути виклик негативним стереотипам, не засуджувати людей за те, як вони виглядають або хто вони. Ми можемо зайняти позицію проти дискримінації у всіх її формах, наприклад, расизм, сексизм, гомофобія, ейджізм, здатність, наприклад, і поглянути на наші власні установки, переконання та поведінку. Ми можемо оточити себе людьми, які відрізняються від нас.

У житті завжди будуть моменти, коли ми відчуваємо себе відмінними від людей, які нас оточують. Ми всі щодня маємо вибір щодо того, як поводитися з людьми. Ми можемо допомогти людям почуватись важливими та цінними, коли ставимось до них з повагою та відкриті для вивчення та оцінки того, що робить нас усіх неповторними.

Кафедра іноземних мов