Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Сьогодні презентували перший в Україні «Креативний простір «Відкрита поліція». Над створенням унікального простору співпрацювали поліція Донеччини, Донецький юридичний інститут, міжнародні партнери – Програма розвитку ООН і Консультативна місія Європейського Союзу, представники громадських організацій «Рада жінок Донеччини», «Фонд розвитку Маріуполя» та Маріупольська міська рада.

Поліцейський хаб призначений для проведення тренінгів, публічних дискусій та інших заходів, які сприятимуть прийняттю прозорих та вірних рішень з питань потреб громади у справах безпеки. Тим самим посилюватиме довіру населення до поліції.  Громадяни спільно з правоохоронцями братимуть безпосередню участь у розробці та ухваленні  рішень щодо створення безпечного середовища. Інновація сприятиме покращенню якості поліцейських послуг, адже громада отримає саме той сервіс, який їй потрібен. Ця база для курсантів Донецького юридичного інституту – унікальна можливість опрацювання навичок спілкування з групами людей, яких об’єднує спільність становища, а також спроможність проявити та удосконалити свої професійні якості майбутніх правоохоронців. 

Загальна вартість проєкту – 4 мільйони гривень. Платформа містить лише сучасне обладнання, яке, до речі, орієнтовано на людей з інвалідністю.  Наразі вже розпочато низку спільних заходів з громадою, які стосуються теми безпеки дітей, протидії незаконній вирубці лісу, безпечного туризму, запобігання домашньому насильству тощо.

«Підтримуючи починання поліції Донеччини, ми посилюємо нашу громаду, яка буде більш захищеною. Ми спільними зусиллями зробимо рівень довіри населення до правоохоронців ще вищім. Разом зробимо місто Маріуполь найбезпечнішим містом не тільки в Україні», - наголосив ректор ДЮІ Сергій Вітвіцький.

«Поліція Донеччини відкрита до співпраці з громадою, і нас надзвичайно надихає те, що наші партнери вірять нам. У нас є спільна мета – безпека, і саме завдяки цій потужній підтримці такі креативні простори можуть надалі відкриватися і в інших містах», - зазначив Микола Семенишин.

«Креативний простір «Відкрита поліція» –  інструмент для залучення громади Маріуполя до пошуку спільних безпекових рішень. Це перший громадський центр у місті, що сприятиме діалогу між поліцією та суспільством», - зазначив голова КМЄС Антті Хартікайнен.

Проєкт підтримав заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич.

«Лише спільні зусилля дозволять глибше відчути потреби громади, гнучніше та ефективніше реалізовувати правозахисну політику. Створення єдиного безпекового простору є одним з пріоритетів діяльності Національної поліції, найбільш масштабним проєктом якої є «Поліцейський офіцер громади». За два роки він довів свою ефективність, отримавши близько 70% довіри місцевих жителів. А довіру ми отримуємо тільки в результаті нашої відкритості», - наголосив Олександр Фацевич.

Донецький юридичний інститут приймав участь в реалізації проєкту в рамках меморандуму співпраці з Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області.

 

Відділ комунікації та інформаційного забезпечення