Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Кривий Ріг є не тільки містом довжиною в життя, а й по праву вважається містом металургів, адже саме у Кривому Розі зосереджена найбільша у державі частина металургійної промисловості. Саме тому для всебічного розвитку здобувачів вищої освіти інституту із числа курсантів розпочато цикл екскурсій до гірничо-збагачувальних підприємств Кривого Рогу. Цього разу курсанти факультету № 1 Криворізького навчально-наукового інституту відвідали найбільше гірничо-збагачувальне підприємство України «АрселорМіттал Кривий Ріг».

На початку екскурсії з курсантами було проведено інструктаж щодо заходів безпеки на підприємстві, оскілки кожна дільниця виробництва сталі є небезпечною без дотримання відповідних норм безпеки.

Традиційно наступним етапом екскурсії відбулося ознайомлення з музеєм історії підприємства. Під час відвідування музею курсанти осягнули всю історію та велич гірничо-збагачувального комбінату, його територіальні обсяги – близько 8000 гектарів, його шахти та численні фабрики з виробки руди, підготовки чавуну та заліза аж до готової продукції. Також у музеї курсанти дізналися про видатного діяча Криворіжжя на честь якого названо вулицю де розташовується навчальний корпус Криворізького навчально-наукового інституту – Степаном Тільгою, який тривалий час обіймав посаду генерального директора підприємства у період з 1993 до 1996 років.

Далі екскурсію було запропоновано провести на фабриках виготовлення коксу для подальшого виготовлення чавуну, для чого згідно вимог техніки безпеки курсанти переодяглися у спецодяг металургів, максимально приблизившись до цієї професії.

Під час відвідування дільниці запікання коксу перед курсантами відкрилася дійсно чарівна картина діяльності металургів – розпечений кокс саме дійшов необхідної добової витримки та подавався до цехів для подальшого виготовлення чавуну. Це стало кульмінацією екскурсії та незабутньою миттю для курсантів.

Такі ознайомчі екскурсії для здобувачів вищої освіти інституту є особливо важливими для всебічного розвитку, оскільки важливо під час навчання в інституті приділяти увагу не лише професійному навчанню за предметами,  які стануть у необхідні пі час службової діяльності в інституті, а й культурному та естетичному збагаченню курсантів та студентів інституту.

Відділ соціально-гуманітарної роботи та моніторингу