Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Щороку у березні вся українська спільнота вшановує пам’ять Т.Г. Шевченка. Великий Кобзар – наша слава і гордість.

В рамках культурного розвитку здобувачів та здобувачок вищої освіти та за сприянням викладачів інституту Андрія Краснощока та Дмитра Діхтяра, хлопці та дівчата відвідали «Шевченківський національний заповідник» м. Канів, Черкаської області.

Під час екскурсії курсанти та студенти поринули у життя та творчість Тараса Шевченка, відвідавши пам’ятки археології, архітектури, історії, мистецтва та природи, які описують всі етапи нелегкої долі Кобзаря.

Хлопці та дівчатка відвідали Могилу Т.Г.Шевченка, Державний музей Кобзаря, Могилу І. Ядловського (довголітнього хранителя Шевченкового меморіалу), багатошарове поселення Пилипенкова гора.  Окрім того біля музею розташовані чавунний пам’ятник-хрест, що стояв на Шевченковій могилі та чавунний пам’ятник-погруддя, встановлений у 1923 році скульптором  К.Терещенко.

На Тарасовій горі серед екскурсантів відбувся невеликий конкурс з декламації віршів та творів Тараса Шевченка. Переможці конкурсу отримали подарунок - примірник «Кобзаря» спеціальної не цензурованої (найбільш повної) версії збірки. Власниками такого рідкого видання стали курсанти та курсантки Яна Анастасова, Євгенія Ободєць та Олександр Титов.

 Курсант Олександр: «Я вперше так глибоко поринув у життя Кобзаря. Як і всі вивчав у школі й мені завжди подобалось його творчість».

 Курсантка Євгенія: «Незвичайні місця.. й дуже цікаво про життя розповіла екскурсовод. Багато нового для себе дізналася».