Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

28 квітня в рамках заходів з відзначення 59-ї річниці з Дня заснування навчального закладу кафедрою спеціальних дисциплін та професійної підготовки факультету № 2 було організовано захід в рамках Університету культури для курсантів 1-го курсу факультету № 2 та тему «Перший керівник Донецької спеціальної середньої школи міліції - гвардії полковник Чекін Василь Артемійович».

Особливістю проведення Університету культури стало використання дистанційної форми залучення курсантів та фахівців інституту до заходу. В заході брав участь проректор інституту, капітан поліції Денис Нестеров, завідувач кафедри спеціальних дисциплін та професійної підготовки Віктор Гурський. Модератором заходу був доцент кафедри спеціальних дисциплін а професійної підготовки Сергій Пекарський. Враховуючи особливості дистанційної форми проведення заходу використовувалися можливості відео-конференції  ZOOM.

Під час проведення Університету культури курсантам була презентована інформація про створення нашого навчального закладу та про першого очільника нашого закладу вищої освіти, який у 1961 році отримав назву Сталінська спеціальна середня школи міліції. Після перейменування м. Сталіно в м. Донецьк і школа міліції стала «Донецькою». Цікавим для курсантів першого курсу була інформація про те, що Василь Артемович очолював протягом 1960-1961 років Маріупольську середню спеціальну школу міліції, а протягом 1961-1964 років був першим керівником нашого навчального закладу. Історично Чекін В.А., своєю натхненною працею поєднав Маріуполь і Донецьк у створенні сучасної Донецької обласної школи правоохоронців, яка знана своїми випускниками по всій Україні.

Архівні фото надавали курсантам можливість ознайомитися з першими кроками становлення ДЮІ, навчанням, спортивними заходами, зустрічами з артистами. Особливості форменого одягу курсантів, викладачів, керівництва школи міліції сприяли візуалізації сприйняття курсантами історичної презентації.

Викликала зацікавленість у курсантів інформація про проведення пошукових заходів щодо встановлення місця поховання Василя Артемовича. Так у 2006 році керівництвом Донецького юридичного інституту було прийнято рішення відшукати місце поховання Василя Артемовича Чекіна. Працівниками інституту було проведено роботу щодо розшуку очевидців поховання Василя Артемовича, були задіяні сили не тільки інституту, але й міської міліції Маріуполя, підняті архіви цвинтарів та списки померлих, знайдені люди, які знали цю особистість. І все ж могила була знайдена. Курсанти факультету кримінальної міліції інституту, які мешкали в Маріуполі, взяли на себе шефські зобов’язання з догляду за могилою.

9 листопада 2012 року делегація першого випуску Донецької (Сталінської) спеціальної середньої школи міліції МВС УРСР 1962 року  у складі генерал-лейтенанта міліції Шнуренка Анатолія Івановича, підполковника міліції Дмитрякова Лева Григоровича, підполковника міліції Риженка Олексія Петровича, ветеранів Донецького юридичного інституту МВС України полковника міліції Фрадкіна Володимира Михайловича та Фрадкіної Галини Дмитрівни, а також курсантів факультетів кримінальної міліції та міліції громадської безпеки відвідали у м. Маріуполь місце поховання Василя Артемовича, серце якого перестало битися в далекому 1976 році. Всі присутні низько уклонилися могилі Чекіна В.А. Як зазначив генерал-лейтенант міліції Шнуренко Анатолій Іванович світла пам'ять про Чекіна В.А. залишилася в серцях перших випускників Донецької (Сталінської) спеціальної середньої школи міліції МВС УРСР, а сучасні курсанти повинні шанувати та пам’ятати як розбудовувався інститут, його керівників.

7 жовтня 2013 року за ініціативою ректора інституту полковника міліції Віктора Миколайовича Бесчастного від керівництва та особового складу Донецького юридичного інституту там було встановлено гранітний пам’ятник.

Дані історичні та важливі для нашого інституту події супроводжувалися відповідними фото матеріалами.

У 2014 році факультетом підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції інституту розпочалася робота щодо створення на факультеті кімнати, присвяченої першому начальнику Донецької спеціальної середньої школи міліції гвардії полковнику В.А. Чекіну. До того ж, в інституті було заплановано підготувати такі кімнати, присвячені усім колишнім начальникам навчального закладу. Нажаль трагічні події, пов’язані з проведенням військових дій з протидії проросійським терористам на Донеччини, призвели до необхідності переміщення навчального закладу з окупованого Донецька. У зв’язку з цим заплановані заходи не були реалізовані.

Своєю чергою в музеї Маріупольського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» інституту розміщена інформація про Василя Артемовича. А курсанти 2017 року набору факультету № 2 відвідували могилу Чекіна Василя Артемовича у м. Маріуполі. Супроводжували курсантів до місця поховання Чекіна В.А. колишні курсантами факультету кримінальної міліції - практичні працівники поліції Донеччини.

Пропонуємо фото звіт проведеного Університету культури.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10

Кафедра спеціальних дисциплін та професійної підготовки

факультету № 2