Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Кто сказал, что доброта забыта,
Что ее прогнали люди прочь?
По сердцам по-прежнему разлита
Совершенства радостная дочь.
Нашу боль, вниманьем унимая
И неся на кроткий зов ответ,
На полеты души вдохновляя,
Доброта ведет ребят в рассвет.
Нам она, как мир, необходима,
Без нее нет сил мечтать, творить!
Доброта великая святыня
Для детей, что так стремятся жить.

Сиромятникова Анна,
выпускница СОШИ № 22

 

«Друга домівка», «теплі стіни» - так ми частіше характеризуємо місце роботи або навчання, де справді відчуваєш себе неначе вдома, куди хочеться приходити навіть коли немає на це потреби.

Саме такі слова найчастіше звучали 03 січня 2013 року в Донецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів № 22 Донецької облради, яка в цей день святкувала свій 50-річний ювілей.

У 1962 році поріг тоді спеціальної школи-інтернату № 15 Пролетарського району переступили перші учні. За свою півстолітню історію школа багато разів змінювала назву, проте її атмосфера, її душа залишалася незмінною: любов, доброта, турбота про дітей, які тут виховувалися (з наслідками поліомієліту та хворих на ДЦП), для її колективу завжди були на першому місці. Тільки такі якості мають бути притаманні людині, яка, одного разу прийшовши сюди, залишається тут працювати на довгі роки, часто – на все життя. Тільки любов, доброта та турбота педагогів, лікарів, всього персоналу всі ці роки допомагали учням школи-інтернату вирости, окріпнути, повірити в себе, знайти своє місце в житті.

Серед подарунків, які отримала школа-інтернат до свята, є один – незвичайний та знаменний. Це колекція метеликів від батьків нинішніх учнів навчального закладу. Всі ми знаємо, як з’являється на світ метелик: спочатку це гусениця, яка з часом плете собі кокон, а потім з нього виходить яскравокрилий метелик. Щоб він окріп і полетів, потрібно щоб було сухо, сонячно й тепло. Саме така атмосфера панує в стінах школи-ювіляра.

Вітання колективу, ветеранів, випускників, гостей навчального закладу директором школи-інтернату Голік Людмилою МаксимівноюЗа півсторіччя з її стін «випурхнуло» у великий світ багато чудових успішних «метеликів». Багато хто з випускників спецшколи закінчив технікуми, вищі навчальні заклади, працює в державних установах, банках, займається підприємницькою діяльністю… Є поети, призери параолімпійських змагань…

І ось випускники, працівники, ветерани навчального закладу, а також його друзі та гості зібралися цього січневого дня, щоб відсвяткувати прихід його зрілості.

Серед тих, хто прийшов привітали ювіляра – представники Донецького юридичного інституту МВС України (який, до речі, у 2012 році відсвяткував 50-річчя першого випуску офіцерів-правозахисників).

Спецшкола-інтернат № 22 співпрацює з Донецьким юридичним інститутом МВС України (колись Донецька спеціальна середня школа міліції, потім Донецьке училище міліції) з 1977 року. Спілкування, допомога в організації виховних та святкових заходів, господарська допомога – ось неповний перелік щотижневих, іноді – щоденних - турбот курсантів та студентів, працівників юридичного вишу про своїх маленьких підшефних зі спецшколи-інтернату.

Серед колишніх випускників ДССШМ, хто у курсантські роки опікувався учнями спецшколи-інтернату – ректор Донецького юридичного інституту полковник міліції Бесчастний Віктор Миколайович. Представники ДЮІ – учасники святкових урочистостей переказали від нього вітання директорові та колективу школи-ювіляра:«Вельмишановна Людмило Максимівно!

Вчена рада, рада ветеранської організації, особовий склад Донецького юридичного інституту та я особисто сердечно вітаємо Вас та колектив Донецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 22 Донецької обласної ради з 50-річчям від дня заснування навчального закладу!

Наполегливість і цілеспрямованість, чуйне ставлення до дітей, про яких Ви піклуєтесь, компетентність і постійне прагнення до самовдосконалення, почуття обов’язку – це складові Вашого професійного та особистісного авторитету. А Ваші вимогливість і щирість у стосунках гуртують довкола Вас таких же відданих справі однодумців.

Поздоровити школу-ювіляра прийшли директора спецшкіл-інтернатів ДонеччиниДуже приємно та знаменно, що Золотий ювілей школи-інтернату, який Ви багато років очолюєте, співпадає з 50-річчям випуску перших офіцерів-правозахисників Донецької спеціальної середньої школи міліції, послідовником якої є Донецький юридичний інститут. І більшу частину цієї піввікової історії наші навчальні заклади поєднує щира міцна дружба.

З нагоди 50-річчя від дня заснування Донецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 22 Донецької обласної ради як навального закладу зичимо Вам і Вашому колективу міцного здоров’я, щастя та благополуччя, повноти життєвих сил, завзяття в усіх планах і справах, бадьорості та здійснення власних надій.

Нехай тепло людської вдячності та пошана завжди зігрівають Вас, додають сил і надалі віддавати Вашим вихованцям ті любов і добро, якими сповнено Ваше серце. Бажаємо всім Вашим учням знайти своє місце в житті, адже прагнення й сподівання Вашої величної душі завжди будуть для них дороговказами.

Нехай Бог оберігає й допомагає всім вам!»

Під час урочистостейДоповненням до вітання стали подарунки: картина – від керівництва інституту та дошка для письма фломастерами й маркерами для комп’ютерного класу – від факультетів міліції громадської безпеки і права. А ще концертна програма, яку підготувати працівники центру дозвілля ДЮІ підполковник міліції Дмитро Читах і прапорщик міліції Олег Букреєв (останній, до речі, є автором музики до гімну школи-інтернату на слова його випускниці Ганни Сиром’ятникової).

По закінченню ювілейних урочистостей до присутніх звернулася директор Донецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 22 Донецької облради Голік Людмила Максимівна. Вона прийшла сюди у розквіті життєвих, професійних сил у 1985 році – і ось уже 27 років є господаркою цього теплого дому. Відмінник народної освіти, Заслужений працівник освіти України – і вимогливий до себе та підлеглих, проте чуйний, уважний керівник, який зростив не одне покоління не тільки учнів, але й педагогів.

«Слова вдячності, низький уклін всім, хто прийшов сьогодні на наше свято, всім, хто був поряд з нами всі ці роки, підтримував, допомагав. Ростити дітей з особливими потребами – нелегка турбота. Це знає кожен, хто хоч раз до нас потрапляє. Проте ми не одинокі у цій справі. І я вірю, що всі ті, хто став за 50 років нашими помічниками, однодумцями, друзями, ними й залишаться, і коло їх розшириться!» - сказала Людмила Максимівна.

Працівники спецшколи-інтернату № 22 та начальник центру дозвілля ДЮІ Дмитро Читах завершують урочистості піснеюВід імені колективу СЗШІ № 22 Голік Л.М. передала слова вітання ректорові Донецького юридичного інституту В.М. Бесчастному: «Шановний Вікторе Миколайовичу! Дозвольте висловити щиру вдячність за все, що Донецький юридичний інститут та Ви особисто зробили для нашої школи-інтернату.

Завдяки Вашій батьківській турботі про дітей з вадами розвитку, розумінню важливості спілкування наших учнів зі студентами і курсантами інституту наші вихованці мають добрих, надійних друзів у свята, під час спортивних змагань, на виховних годинах тощо.

Ми завжди відчуваємо підтримку в правовому вихованні учнів, у вирішенні складних питань, у тому числі матеріальних.

Зичимо Вам і всьому Вашому колективу міцного здоров’я на довгі роки, злагоди і достатку, творчих успіхів у Вашій благородній справі».

Ще раз з Ювілеєм, школо-інтернате! Міцного колективу, успішних учнів та процвітання на довгі десятиріччя!Інформацію підготувала:
інспектор відділу кадрового забезпечення
Марина Слюсаренко
Фото фахівця ГГта МЗ В. Г. Силки