Прощений день — останній день Масниці і остання неділя перед Великим постом. 

Прощена неділя - досить серйозний день, глибокий і відповідальний, що дозволяє розібратися в собі, у взаєминах, що допомагає скинути з себе тягар образи. Прощена неділя - це особливий день, який дозволяє відпустити всі образи, налагодити відносини з близькими, рідними, друзями, сусідами, колегами і всіма людьми, з якими були конфлікти, сварки або навіть, якщо їх не було, підготуватися до Великого посту, очистити свій розум. Цим днем закінчується тривалий шлях приготування своєї душі до початку непростого духовного і фізичного випробування, яким є піст.

У цей день поводяться спокійно, не лаються, не зляться, сприймають будь-яку конфліктну ситуацію з розумінням і намагаються згладити конфлікт. 

Прощена неділя має плаваючу дату, так як є останнім днем Масляної і саме від Масляного тижня залежить дата Прощена неділя.  

Розрахувати дату також можна, знаючи, коли буде Великдень. Потрібно від цієї дати відрахувати 49 днів - тривалість Великого посту. 

Як і навіщо просити вибачення в Прощену неділю Прощена неділя - свято з древньою історією. Так, ще в Стародавньому Єгипті усамітнювалися монахи в пустелі, щоб спокійно читати молитви 40 днів перед Великоднем, а оскільки завжди була ймовірність того, що вони не повернуться після своїх мандрів, монахи у всіх своїх близьких просили прощення. Прощення просилося не тільки за якісь можливі образи, а навіть за погані думки, які могли виникнути в відношенні тієї чи іншої людини. Взагалі, просити прощення не обов'язково за якісь гріхи, адже завжди знайдеться якийсь випадок, коли ви, навіть не бажаючи того, образили близьку людину. При цьому під взаємне прощення важливо пройти і через власну гординю, упокорити себе, знайти в собі сили, коли ми звертаємося за прощенням, і коли за прощенням звертаються до нас. 

Звичаї і традиції Прощеної неділі Головна і основна традиція свята - просити у всіх прощення. І не тільки у родичів або друзів, а й у сусідів, колег, малознайомих людей і навіть у недругів. Просити вибачення потрібно дійсно щиро, очищаючи і полегшуючи свою душу і розум від поганих думок, шкодуючи про вчинені нехороші вчинки. Прощення починають просити з настанням заходу напередодні неділі, щоб охопити якомога більшу кількість людей. Складно знайти в собі сили вибачитися перед ворогом, але саме в цей день люди повинні стати милосерднішими і добрішим. Якщо просять у вас вибачення, то потрібно відповісти: «Прощаю тебе!». Просять вибачити не тільки у близьких, яких дійсно образили, а й у всіх, з ким знайомі і навіть, якщо вважаєте, що нікого не ображали.

Ще одна з традицій дня полягає в тому, що більш доросле покоління перепрошує першим у молодих. 

Оскільки цей день є завершальним в Масниці, то на Прощену неділю прийнято смажити млинці і пригощати всіх членів сім'ї, а також сусідів. 

В цей день вся сім'я збирається за одним великим столом, щоб провести день разом за хорошими спогадами. Крім того, в кінці цього дня, традиційно ходять у лазню, щоб остаточно змити свої гріхи, очиститися фізично і духовно, підготуватися до посту. В останній день Масляної важлива будь-яка добра справа.

Це день миру, любові, добра. Лагідність, любов, смирення – це ті чесноти, які повинні бути присутніми в акті вибачення у цей день. Прибрати з своїх сердець злобу, недоброзичливість, образи, ворожнечу. 

Не просіть прощення і не прощайте формально, робіть це дійсно з щирою душею і намірами. Після цього стане набагато легше і ви зможете йти далі по життю!

 

За матеріалами інтернет-ресурсів

Відділ комунікації та міжнародних зв`язків  ДЮІ МВС України.

Real time web analytics, Heat map tracking