Над чотири роки бібліотека Донецького юридичного інституту МВС України створюється і розвивається в межах програми «Бібліотека своїми руками». Крок за кроком, йдучи вперед, ми систематично формуємо фонд, який має відповідати вимогам ліцензійних умов та запитам читацької аудиторії.

Кожна бібліотека в умовах сьогодення змушена шукати свої шляхи вирішення питання поповнення своєї книжкової колекції. Не стали винятком у цій ситуації і ми. Більш того, нам, як бібліотеці вишу-переселенця, доводиться в буквальному сенсі вишукувати джерела поповнення книжкового фонду. Сьогодні ми говоримо і про роботу зі спонсорами, і про велику роботу з читачами, готовими подарувати бібліотеці книги зі своїх власних колекцій за благодійними акціями, що проводяться в бібліотеці, намагаємося налагоджувати зв’язки і продовжувати їх у співпраці з видавництвами та книготоргівельними фірмами.

Наша бібліотека тісно співпрацює з навчально-методичним відділом та кафедрами інституту стосовно книгозабезпечення  навчальних дисциплін. При оцінці книгозабезпечення ми враховуємо як традиційні друковані, так і електронні навчальні видання. Наявність електронної бібліотеки істотно збільшує книгозабезпеченість навчального процесу. Однак, активне впровадження інформаційних технологій, використання електронних видань у навчальному процесі не може негативно відображатися на комплектуванні фонду традиційними друкованими (живими) носіями інформації. Ми бачимо, що досвід розвинених країни вказує на важливість якісного функціонування друкованого фонду у бібліотеках, особливо бібліотеках закладів освіти.

Сьогодні фонд загальної бібліотеки інституту становить понад 103 тисячі примірників, з яких майже третина (33 500 примірників) складає бібліотечний фонд на навчальній базі у місті Маріуполі.

Загалом за минулий рік фонд збільшився на 32,5 тисячі примірників літератури різних галузей знань. Це стало можливим завдяки дружній підтримці та дієвій допомозі закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, інших вишів країни, державних установ та відомств, громадських організацій, благодійних фондів, обласних наукових бібліотек, а також представників наукової еліти України та кожного небайдужого громадянина нашої держави.

Спрацьовує вираз «Задоволений читач – успішна бібліотека», коли фонд відповідає вимогам читацького попиту. Сьогодні наше першочергове завдання – придбання нової сучасної актуальної літератури для забезпечення навчального процесу.

За ініціативою ректора інституту професора Віктора Бесчастного  до Дня заснування навчального закладу  (28 квітня 1961 року) розпочато акцію «Книга – безумовна одиниця добра». Мета акції – зібрати кошти на придбання сучасної навчальної літератури, яка першочергово необхідна для використання в освітньому процесі. До акції долучаються всі співробітники та здобувачі вищої освіти інституту. На сьогодні нам вже вдалося зібрати    33 тисячі гривень, однак збір коштів триває.  Ми звертаємося до усіх, кому небайдужа доля Донецького юридичного інституту МВС України з пропозицією долучитися до акції і допомогти нашим курсантам, студентам, слухачам, ад’юнктам та аспірантам користуватися сучасними джерелами новітньої інформації.

Інститут впевнено крокує вперед, щоденно доводячи свою значущість на теренах вищої освіти. Збільшується кількість кафедр, відповідно, вводяться нові навчальні дисципліни, які потребують наявності у фонді бібліотеки сучасної навчальної літератури. Швидкоплинні зміни в чинному законодавстві вимагають постійного оновлення навчальних посібників, які базуються на законах, нормативних та підзвітних актах.

Якщо до акції долучаться якомога більше людей, ми будемо мати змогу якісно поповнити книжковий фонд новими підручниками та навчальними посібниками, які стануть у нагоді тим, хто вступив до Донецького юридичного інституту МВС України і прагне отримати юридичну освіту найвищого ґатунку.

Бібліотеки завжди допомагають своїм читачам отримувати затребувану інформацію. Сьогодні час допомогти бібліотеці.

Директор загальної бібліотеки Наталія Малюгіна

 

Real time web analytics, Heat map tracking