Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Вже неодноразово ми говорили про дискримінацію загалом та про її види, проте сьогодні хотілось зупинитись трошки більше на витоках саме расової дискримінації. В основі расизму лежить реалістична теорія групового конфлікту. Центральне місце в цій теорії займає положення про зіткнення інтересів, що є головною причиною конфлікту і сприяє сприйняттю загрози, яка виходить від чужої групи. Стосовно до расової дискримінації теорія групового конфлікту звучатиме таким чином. Історично біле населення США мало владу, контролювало природні ресурси. Як домінуюча група людей з білим кольором шкіри прагнули зберегти існуючий стан речей, міняти заведений порядок їм було невигідно. Однак представники темношкірого населення хотіли поліпшити своє становище, їх дії становили небезпеку для домінуючої  групи.

Отже, расизм в даній ситуації є складовим елементом ідеології, соціальної політики країни. Така політика була виражена у США у післявоєнний період щодо афроамериканців (шляхом вчинення різних соціальних перепон: роздільного навчання і виховання, розмежування посадкових зон (білі сидять попереду) в громадському транспорті і т.д.). Ще один приклад — гендерна сегрегація (різновид дискримінації, який полягає у фактичному чи юридичному відокремленні тих суспільних груп, які вирізняються за расовими, гендерними, соціальними, релігійними, мовними чи іншими ознаками, та в подальшому законодавчому обмеженні їхніх прав) на ринку праці, яка так чи інакше простежується фактично у всіх розвинутих сучасних суспільствах, зокрема і в Україні.

Сегрегація в школах приводила до збройних конфліктів. Найбільш відомий інцидент відноситься до 1957 року, коли расисти перешкоджали спільного навчання білих дітей і дев'яти чорношкірих, які отримали прізвисько «дев'ятка з Літл-Рока» (штат Арканзас). Коли ситуація остаточно загострилася, президент Ейзенхауер був змушений направити в місто 1200 солдатів повітряно-десантної дивізії. Вони супроводжували дітей до школи і охороняли їх в коридорах.

У 1941 році расова сегрегація офіційно була скасована, однак фактично вона зберігається і сьогодні, і ми маємо її подолати до кінця.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 736A91D6 72A5 4215 8C8B 824329CA0FEC W408 R1 S
  • 01
  • 02
  • 03
  • 736A91D6 72A5 4215 8C8B 824329CA0FEC W408 R1 S

Помічник ректора з гендерних питань

Ганна Бойцова