Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Напевно не є новиною, що останнім часом у науковій спільноті України активно обговорюються питання академічної доброчесності – проводяться вебінари з цієї тематики, у засобах масової інформації з’являються численні публікації щодо боротьби з плагіатом. Адже у розвинутих країнах сучасного світу академічна доброчесність є поняттям загальноприйнятим.

Можна сказати, що проблема плагіату є двосторонньою, оскільки, з одного боку, говорячи про дотримання академічної доброчесності ми охоплюємо різні сфери академічного життя, де кожному з учасників відведена його унікальна роль та, відповідно, права, обов’язки та відповідальність. З іншого боку, така всеохопність може бути загрозою у культурних реаліях, де з тих чи інших причин академічна культура та правила поведінки або ще не сформувалися, або були втраченими чи знищеними.

Існує багато сервісів щодо перевірки робіт на плагіат. Однією із таких систем є UNICHECK (раніше UNPLAG), яка дозволяє провести перевірку робіт на ознаки плагіату, вчасно надає підтримку своїм користувачам та може адаптувати систему відповідно до потреб закладів вищої освіти.

Створений українськими розробниками у 2014, цей сервіс може використовуватись онлайн або інтегруватись з навчальними системами ЗВО (так звані learning management systems). Серед них – Moodle, Canvas, Blackboard, Schoology, Google Classroom та інші. Наразі сервісом користуються понад 50 українських університетів. Навчальні заклади США, Іспанії, Бельгії та інших країн світу також перевіряють роботи з UNICHECK.

Для ознайомлення із системою роботи UNICHECK, 12 травня для представників закладів вищої освіти було проведено вебінар «Швидко та просто: як перевіряти роботи на плагіат за допомогою UNICHECK», участь у якому взяла і доцент кафедри юридичних дисциплін Донецького юридичного інституту, кандидат юридичних наук, доцент Анна Політова.

Під час вебінару вона дізналася про: види акаунтів; як перевірити текст на схожість; що означають кольорові маркери звіту; як визначаються джерела, цитати та посилання; які коментарі в тексті надано у звіті; та більш детально про зручність налаштування системи UNICHECK.

За результатами вебінару «Швидко та просто: як перевіряти роботи на плагіат за допомогою Unicheck» кожний учасник отримав сертифікат.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04

Кафедра юридичних дисциплін факультету №2