Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

18 та 19 лютого, в рамках національно-патріотичного виховання та службової підготовки курсантів факультету № 1 інституту доцентом кафедри оперативно-розшукової діяльності та інформаційної підготовки Сергієм Пекарським були проведені тематичні заходи з курсантами та курсантками 306-го та 206-го навчальних взводів. Заходи проходили з дотриманням карантинних обмежень, зокрема з особовим складом 206-го навчального взводу онлайн, з використанням можливостей платформи відеоконференцій ZOOM.

За допомогою мультимедійної технології курсанти ознайомилися з історією Малого Герба – тризуба та його значенням для громадян України. Було заначено, що  символ тризуба шанувався як своєрідний магічний знак, оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.

Історичну традицію успадкували представники Української Центральної Ради. Так 25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР. З 22 січня 1919 року згідно з законом про Злуку Тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Залишався він гербом гетьманської держави П. Скоропадського, а також Директорії. Ставши Державним Гербом сучасної України тризуб символізує тяглість і спадкоємність традицій нашої території.

Окрім того було зазначено, що курсанти Донецького юридичного інституту МВС України беруть участь у різних флешмобах, зокрема до державних свят під час яких популяризуть державні символи.

Отже, Державний Герб України – це один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією. Державний Герб – це символ, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу, офіційна емблема, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках держави. Державний Герб України складається з Малого та Великого Гербів. Малим Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні, затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 р. Великий Герб України знаходиться ще у стадії розробки.

Кафедра оперативно-розшукової діяльності

та інформаційної безпеки факультету № 1,

 з використанням інформації Інституту національної пам’яті