Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Щорічно у другий день другого тижня лютого у світі відзначається День безпеки в Інтернеті. Цьогоріч дана подія припадає на 9-те лютого. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

Враховуючи актуальність безпечного Інтернету у роботі поліцейського доцентом кафедри оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки Сергієм Пекарським були проведені тематичні виховні заходи з курсантами 206-го та 306-го навчальних взводів факультету № 1 ДЮІ. Активну участь у заходах взяли завідувачка кафедри ОРД та ІБ Ольга Ковальова та фахівець факультету № 1 майор поліції Дмитро Демчишин.

Під час проведення тематичних виховних заходів було зазначено, що інформація, здійснюючи регулюючий вплив на поведінку людей через формування світоглядних установок, може спотворювати дійсні цілі, інтереси й потреби. Саме тому інформаційний вплив може бути і деструктивним, шкідливим, негативно впливати на особистість і суспільство, на національні інтереси та національну безпеку. Дані аспекти слід враховувати поліцейським під час виконання службових обов’язків з протидії адміністративним та кримінальним правопорушенням.

Окремо була звернута увага на протиправну діяльність онлайн зловмисників, які використовують соціальні мережі, електронну пошту, текстові повідомлення, чати в онлайн-іграх або інші веб-сайти для спілкування між користувачами. Тому були розглянуті найбільш популярні соціальні мережи «Facebook», «Twiter», «Linkedin», «Instagram», «Тik Tok», «YouTube» і правила роботи з інформацією в них тощо. Зазначено, що поліцейські неодноразово фіксують у соціальних мережах діяльність правопорушників, які використовують елемент анонімності і прикриття, тому вони можуть на ранньому етапі спілкуватися з жертвами, маскуючи свою діяльність з метою уникнення викриття та притягнення до відповідальності. Також були вказані соціальні мережі, сайти, доступ до яких заборонено в Україні: «ВКонтакте», «Яндекс» і «Однокласники» тощо.

Саме тому під інформаційною безпекою поліцейського слід розуміти стан захищеності життєвоважливих інтересів поліцейського як цивільної так і посадової особи, членів його родини, за якого попереджається завдання шкоди через негативний вплив за допомогою несанкціонованого створення, розповсюдження та використання недостовірної інформації або інформаційного продукту, в тому числі і через мережу Інтернет.

Отже, використання інформаційно-комунікативних технологій повинно сприяти особистій та публічній безпеці онлайн-спільноти.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3

Кафедра оперативно-розшукової діяльності

та інформаційної безпеки факультету № 1,

з використанням інформації електронних ЗМІ