Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

8 лютого 2021 року виповнилось 28 років з моменту отримання нашим інститутом статусу вищого навчального закладу (на тепер – закладу вищої освіти). Саме тому, в рамках реалізації інституту наставництва в підрозділах Національної поліції, серед перемінного складу факультетів № 1 та № 2 інституту були проведені тематичні виховні заходи за участю кураторів навчальних взводів – завідуючої кафедри оперативно-розшукової діяльності та інформаційної безпеки факультету № 1 Ольги Ковальової та доцента цієї кафедри Сергія Пекарського. Участь у тематичних заходах брали і курсові офіцери факультету № 1 Дмитро Демчишин, Олег Курнаєв та факультету № 2 Павло Крамаренко. Тематичні заходи були присвячені новітній історії розвитку нашого інституту і проходили у різних формах – онлайн та під час очного спілкування з дотриманням карантинних обмежень. Слід зазначити, що Ольга Ковальова, Дмитро Демчишин, Павло Крамаренко є випускниками нашого закладу вищої освіти різних років та є безпосередніми творцями сучасної історії ДЮІ.

Під час тематичних заходів, курсантам та курсанткам була презентована презентація про розвиток інституту з моменту отримання статусу вищого навчального закладу, тобто з 1993 року до сьогоднішніх днів. Окремо була зазначена роль керівників інституту, а саме: Юрія Леонтійовича Титаренка, Віктора Миколайовича Бесчастного та Сергія Сергійовича Вітвіцького в розбудові на території Донецької області школи правоохоронців та цивільних юристів європейського рівня. Багато випускників ДЮІ натепер очолюють різні підрозділи поліції по всій Україні.

Окремо була визначена дата отримання самостійного статусу – 28 липня 2011 року, участь особового складу у проведенні Чемпіонату Європи з футболу – Євро 2012. Цікавість викликав факт проведення у м. Донецьк футбольного матчу між французькими поліцейськими та українськими міліціонерами, яких представляли представники постійного та перемінного складу ДЮІ. Проведення, за ініціативи Віктора Миколайовича Бесчастного, пошукових заходів та встановлення місця поховання першого очільника нашого навчального закладу Василя Артемовича Чекіна, а також проведення у 2012 році зустрічі перших випускників особливо зацікавило курсантів.

На жаль, ускладнення соціально-політичної ситуації та воєнні дії змусили патріотично налаштований особовий склад ДЮІ виїхати з окупованого Донецька. Але, не дивлячись на всі складності, сучасна історія інституту продовжується розвитком структурних підрозділів ДЮІ в містах Кривий Ріг та Маріуполь. І саме сучасні курсанти, студенти, слухачі інституту є творцями історії.

Вітаємо всіх причетних до славної історії Донецького юридичного інституту МВС України з 28-ю річницею отримання статусу вищого навчального закладу.

Кафедра оперативно-розшукової діяльності

та інформаційної безпеки факультету № 2