Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Загальна бібліотека Донецького юридичного інституту поповнила  свій фонд новими виданнями з актуальних гендерних питань – книги, подаровані Представництвом Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Це збірник наукових праць «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства»  за науковою редакцією д.і.н. Г. Гринченко, к.і.н. К. Кобченко, к.і.н. О. Кісь», де висвітлено маловивчені питання участі жінок у бойових діях та особливості перебування у військовому полоні, гендерні виміри жіночого досвіду радянського та національного підпілля, життя на окупованих територіях і примусової праці в Третьому рейху, розкрито гендерну специфіку Голокосту, порушено складні питання насильства над жінками та співучасті жінок у насильстві в роки війни, окреслено проблеми повоєнних репрезентацій жіночого досвіду війни.

У монографії Олени Стрельник «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології», із залученням матеріалів авторського емпіричного дослідження, продемонстровано пізнавальні можливості соціологічної концепції материнства для вивчення повсякденного розгортання материнських практик на прикладі поєднання оплачуваної праці й турботи про дітей.

Збірник наукових праць «Інша оптика: гендерні виклики сучасності», де ви знайдете спогади знакових культурних діячів та діячок, які мали щастя знати одну із найважливіших постатей нашої гуманістики, засновницю гендерних студій в Україні - Соломію Павличко.

Якими чоловіки бачать себе і якими їх бачать інші, чого від них сподіваються і вимагають, за що засуджують і карають, як це позначається на можливостях самореалізації в суспільстві та загальній якості життя, як історично розвивалися уявлення про маскулінність і чому нині можемо говорити про кризу маскулінності – Тамара Марценюк пропонує відповіді на ці та багато інших запитань в книзі «Захисники галактики»: влада і криза в чоловічому світі».

І на завершення, громадсько-політичне і літературно-художнє видання Рубі Ременди Сватсон «Сімейна цінність: спогади мами гея», де авторка ділиться своїми переживаннями та рекомендаціями з цього питання.

Ці видання перекладено і видано у світ за сприяння Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. Ми завжди щиро і безмежно вдячні за подаровані  книги, бо

впевнені – вони стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки, допоможуть у забезпеченні освітнього процессу і обов’язково знайдуть свого читача.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 01
  • 02
  • 03

Бібліотекар загальної бібліотеки Олена КОРОБКА