Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

15 травня 2020 року в режимі онлайн відбувся міжнародний науково-практичний круглий стіл «Кримінальне право в умовах глобалізації суспільних процесів: традиції та новації», присвячений пам’яті академіка В. В. Сташиса.

Організаторами наукового заходу виступили: кафедра кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; сектор дослідження кримінально-правових проблем боротьби зі злочинністю Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України; Відокремлений підрозділ у Харківській області ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права»; кафедра кримінального права і кримінології факультет №1 та кафедра кримінального права та кримінології факультет № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ та кафедра кримінально-правових дисциплін Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

У рамках наукового заходу проводився Конкурс студентських наукових праць, до участі в якому мали можливість долучилися студенти з різних куточків України, а у Конкурсі шкільних доповідей – школяри-конкурсантів, що цікавляться питаннями кримінального права. Серед учасників конкурсу студентських наукових праць була і представник Донецького юридичного інституту МВС України – курсант 306 навчального взводу рядова поліції Катерина Гузікова, яка за підтримки наукового керівника – доцента кафедри юридичних дисциплін, кандидата юридичних наук, доцента Анни Політової, підготувала доповідь на тему «Кримінально-правова оцінка розповсюдження наркотиків через мережу Інтернет».

На початку роботи круглого столу, із привітальним словом до учасників звернувся голова організаційного комітету – ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, академік НАН України і НАПрН України, почесний президент НАПрН України Василь Тацій. Він відзначив, що участь у цьогорічному міжнародному науковому заході виявили бажання взяти понад 200 учасників, серед яких 110 провідні вчені вітчизняних навчальних, науково-дослідних закладів, практиків. До участі також долучилися й зарубіжні вчені та практики з Польщі та Білорусі. Він побажав усім учасникам міжнародного заходу плідної роботи та подальших успіхів у наукових пошуках.

Також привітали учасників міжнародного форуму голова ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права», професор кафедри кримінального права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, академік, академік-секретар відділення кримінально-правових наук НАПрН України Юрій Баулін та директор Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Владислава Батиргареєва.

Після привітання учасників міжнародного круглого столу, слово було надано спікеру наукового заходу – професору кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого доктору юридичних наук, професору Людмилі Демидовій. У своєму виступі вона оголосила результати двох конкурсів, що були оголошені у межах підготовки міжнародного науково-практичного круглого столу: Конкурсу студентських наукових праць та Конкурсу шкільних доповідей за темою: «Безпека людини. Безпека суспільства. Безпека світу».

У своїй промові вона відзначила, що для участі у конкурсі надійшло 80 студентських робіт, серед яких оргкомітетом було відібрано 21 роботу, які розподілилися таким чином: 1 місце посіли 7 робіт, 2 місце – 14 робіт. Оголошення переможців Конкурсу студентських наукових праць, які посіли 1 місце, почалося саме з наукової роботи представниці Донецького юридичного інституту МВС УкраїниКатерини Гузікової. Також називалася тематика роботи та наукового керівника. Серед студентів 1 місце обійняли і представники різних інститутів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Професор Людмила Демидова відзначила, що нагородження грамотами та науковими подарунками переможців Конкурсу студентських наукових праць відбудеться після закінчення карантину та наступному науковому заході, проведення якого планується на листопаді цього року.

Після оголошення результатів конкурсу, робота міжнародного круглого столу продовжилася у форматі – виступи на пленарному засіданні та роботі таких секцій: секція № 1. Міждисциплінарні та методологічні питання правового забезпечення боротьби зі злочинністю в умовах глобалізації; секція № 2. Загальна частина кримінального права: традиційне та новаційне вирішення проблемних питань; секція № 3. Особлива частина кримінального права в умовах глобалізації.

За всіляку підтримку та віру в нашу перемогу висловлюю слова щирої вдячності завідувачу кафедри юридичних дисциплін інституту, доктору юридичних наук, професору Людмилі Ніколенко.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05

Доцент кафедри юридичних дисциплін

Анна Політова