Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

День пам'яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно в третю неділю травня, з метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Число жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати - це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період з початку 1920-х і до кінця 1980-х років в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (з них понад 50% - українці). Величезна кількість з них було розстріляно, інші пройшли тюрми, вислання, каторгу, табори, примусово перебували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, націоналні меншини а також звичайне селянство. Особливо важким і болісним спадщиною минулого є масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прихильниками в Україні в 1930-х роках. Наприклад, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено майже 200 тисяч осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решта були відправлені до в'язниць і таборів.

Протягом десятків років влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань будувалися режимні об'єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами і висаджували дерева. Ми маємо знати історію нашого народу, і не маємо права забувати про його величезні втрати.

Помічник ректора з гендерних питань

Ганна Бойцова