17 квітня 2019 року у місті Маріуполі було проведено семінар на якому обговорювалися питання щодо запобігання конфлікту інтересів в діяльності публічних службовців (досвід ЄС) та практика застосування антикорупційного законодавства України у частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Захід був організований консультативною місією ЄС. Спікерами заходу були експерти Латвійського бюро протидії корупції та боротьби з корупцією Андріс Донскіс та Інга Заране. Про практику застосування українського законодавства щодо конфлікту інтересів та антикорупційних обмежень розповів представник Управління з питань запобігання корупції та проведення люстрації МВС України С.П. Яременко. Участь у роботі семінару як представник Донецького юридичного інституту, прийняла доцент кафедри юридичних дисциплін, кандидат юридичних наук Батечко А.І.

Консультативна місія Європейського Союзу надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами належного врядування та дотримання прав людини.

На зустрічі у Маріуполі були обговорені питання стосовно існуючого досвіду застосування правил запобігання корупції та конфлікту інтересів, розглянуті основні закони Латвії та України з цього питання та висвітлені обов’язки посадових осіб інституції держави або самоврядування з приводу запобігання конфлікту інтересів.

Однією з найбільш обговорюваних тем стало питання обмеження на сумісництво посад державних посадових осіб, а саме тих посад які створюють конфлікт інтересів. Крім того були обговоренні питання стосовно обмеження на прийняття подарунків та благодійних внесків при виконанні обов’язків державної посадової особи.

Ретельно було висвітлено питання обов’язків керівників та посадових осіб стосовно запобігання конфлікту інтересів та особливості відповідальності державних посадових осіб Латвії та України.

Тому, по закінченню зустрічі представниками КНАБ Латвії було продемонстровано статистичні дані стосовно кількості прийнятих рішень та загальний розмір накладеного штрафу за адміністративні правопорушення. Такі показники продемонстрували ефективність моделі запобігання конфлікту інтересів, що безперечно стає позитивним прикладом для діяльності МВС України, Національної поліції та інших установ, діяльністю яких є охорона правопорядку та верховенства права. 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3

Факультет № 2

Real time web analytics, Heat map tracking