Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

За сприянням Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всеукраїнського громадського центру «Волонтер» в Національній поліції України реалізовується спільний проект «Розбудова потенціалу поліції для забезпечення прав та найкращих інтересів дитини», який з липня 2017 року впроваджується в Україні, метою якого є вдосконалення системи навчання поліцейських для ефективного виконання із забезпечення прав дитини.

Донецький юридичний інститут МВС України не міг залишитися осторонь до заходів, що реалізуються в межах зазначеного проекту. За підтримки ректора інституту доктора юридичних наук, професора Бесчастного Віктора Миколайовича завідувач кафедри адміністративно-правових дисциплін кандидат юридичних наук, доцент підполковник поліції Мердова Ольга Миколаївна пройшла навчання у якості тренера проекту з реалізації заходів, передбачених розробленою організаторами і експертами програмою.

11 квітня 2019 року, відбулася підсумкова робоча зустріч у межах проекту «Зміцнення системи підготовки та підвищення кваліфікації працівників поліції щодо захисту та забезпечення прав дитини», що реалізується за підтримки UNICEF Ukraine спільно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією України та Управлінням ювенальної превенції.

У експертному колі науковців та практиків-поліцейських, представників громадських організацій обговорювали досягнуті протягом двох років результати, аналізували здобутки та виклики, які стоять на шляху вдосконалення професійної майстерності працівників різних підрозділів Національної поліції України (ювенальних поліцейських, слідчих, патрульних поліцейських, дільничних офіцерів поліції, представників інших підрозділів, дотичних до захисту дитинства).

Від Донецького юридичного інституту МВС України участь у робочій зустрічі взяла Ольга Мердова.

А вже 12 та 13 квітня учасники названого проекту зібралися на підсумковому тренінгу «Результати реалізації проекту та перспективи співпраці щодо підвищення ефективності захисту прав дітей поліцейськими». Протягом двох днів обговорювалися перспективи подальшої діяльності учасників, результати, які досягнуто за підсумками реалізації проекту.

Ольга Мердова презентувала досвід Донецького юридичного інституту МВС України у цьому напрямі. Так, нею зазначено, що у м. Кривому Розі запроваджено  проект «Співпраця поліцейських, громади та курсантів заради безпеки неповнолітніх», метою якого є формування культури безпечної поведінки у дітей та дорослих, за допомогою проведення міні психоюридичних тренінгових занять з безпеки для дітей. На сьогоднішній день нашими курсантами спільно з поліцейськими проведено понад 120 заходів різної специфіки для дітей у м. Кривому Розі і їх діяльність на цьому не зупиняється.

За ініціативою курсантів та за підтримки керівництва інституту створено добровільну благодійну спілку під назвою «Спілка 41», яка займається організацією благодійних акцій, проведенням тематичних заходів для дітей, організацією спілкування у дружньому колі, міні- вистав, спрямованих на інформування дітей з питань життєдіяльності, проведенням конкурсів. Слід відзначити, що незвична назва благодійної організації обрана не випадково, адже ст. 41 Закону України «Про Національну поліції» регламентується поліцейський захід – поліцейське піклування, яке здійснюється поліцейськими у тому числі відносно дітей, саме тому назва організації ототожнює образ поліції, яка піклується про дитину.

Крім того, було представлено проекти інституту щодо створення у місті Кривому Розі навчального комплексу підготовки поліцейських та у м. Маріуполь ситуаційного центру, як спеціалізованих навчальних об’єктів, в яких передбачено обладнання «зелених кімнат», призначених спеціально для проведення опитувань дітей, що передбачено рекомендаціями Керівних принципів ООН з питань правосуддя у справах, пов’язаних із участю дітей – жертв та свідків злочинів. Зазначені спеціалізовані об’єкти можуть використовуватися як у навчальних цілях, так і для потреб територіальних підрозділів Національної поліції.

Учасниками тренінгу і його організаторами високо оцінено діяльність Донецького юридичного інституту МВС України у прагненні долучитися до різних програм, заходів, спрямованих на підвищення ефективності захисту прав дітей в нашій країні.

Керівництво інституту і особисто Ольга Мердова висловлює слова вдячності Представництву Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всеукраїнському громадського центру «Волонтер» за надану можливість долучитися до проекту «Розбудова потенціалу поліції для забезпечення прав та найкращих інтересів дитини».

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09

Група міжнародніх зв’язків та комунікації
ДЮІ МВС України