«На службі демократії, миру та розвитку» – під таким гаслом здійснює свою діяльність Фонд Ганса Зайделя як у Німеччині, в першу чергу у Вільній державі Баварія, так і за її межами.

Одним із напрямів діяльності Фонду є підтримка співробітництва між правоохоронними органами.

У 1994 році Донецьким юридичним інститутом МВС України розпочато співпрацю з IV Управлінням поліції особливого призначення м. Нюрнберга, а з 1996 року за підтримки Фонду Ганса Зайделя співробітництво з поліцією Баварії стало розвиватися. Партнерами інституту стали Поліцайпрезідія м. Мюнхена, Центральна психологічна служба Президії поліції м. Мюнхен, I Управління поліції готовності м. Мюнхен, II Управління поліції готовності м. Айхштетт, V Управління поліції готовності м Кьонігзбрунн, VI Управління поліції готовності м. Дахау, VII Управління поліції готовності м. Зальцбах-Розенберг, Інспекція дорожньої поліції м. Бамберг, Вища спеціальна школа поліції м. Фюрстенфельбрук, Інститут підвищення кваліфікації поліції Баварії м. Айнрінг.

Реалізовуючи спільні заходи між Донецьким юридичним інститутом та поліцією Баварії за підтримки Фонду Ганса Зайделя, як на території інституту, так і у закладах освіти й практичних підрозділах поліції Баварії, для науково-педагогічного складу, курсантів і ад’юнктів організовувалося стажування, підвищення рівня володіння німецькою мовою професійного спрямування, проводилися тренінги і майстер-класи, лекції провідних поліцейських, міжнародні науково-практичні конференції з питань психотренінгових технологій, боротьби з незаконною міграцією, торгівлею людьми, Інтернет-злочинністю, наркозлочинністю та інших актуальних питань правоохоронної діяльності.

8 липня у Представництві Фонду Ганса Зайделя в м. Києві, Україна, відбулася робоча зустріч ректора Донецького юридичного інституту МВС України, професора Віктора Бесчастного з керівником проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії, директором Представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Києві, Україна, Даніелем Зайберлінгом, заступником директора проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Оленою Максимовою та керівником центрального офісу президента Баварської поліції готовності в м. Бамберг, старшим поліцейським радником Гердом Енклінгом щодо перспектив подальшої співпраці між Донецьким юридичним інститутом та Фондом Ганса Зайделя.

Під час робочої зустрічі ректор інституту, професор Віктор Бесчастний висловив слова щирої вдячності керівнику проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії, директору Представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Києві, Україна, Даніелю Зайберлінгу за багаторічну співпрацю, відзначив, що співробітництво Донецького юридичного інституту з Фондом Ганса Зайделя являє собою системну спільну діяльність у сфері підготовки поліцейських кадрів та протидії злочинності. «Для нас підтримка Фонду у проведенні Донецьким юридичним інститутом широкого спектру практичних заходів стало доброю традицією та надійним напрямом взаємодії», - зазначив ректор інституту.

Керівника центрального офісу президента Баварської поліції готовності в м. Бамберг, старшого поліцейського радника Герда Енклінга цікавила діяльність інституту взагалі та особливо у м. Маріуполь Донецької області, а також подальші перспективи розвитку вишу-переселенця на теренах Донеччини.

Ректор інституту Віктор Бесчастний детально розповів про діяльність Донецького юридичного інституту МВС України з 2014 року і до тепер у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, відзначив особливості діяльності інституту як вишу-переселенця, а також перспективи подальшого розвитку діяльності закладу вищої освіти зі специфічним умовами навчання МВС України у м. Маріуполь Донецької області.

Особливий інтерес у присутніх викликав Центр перспективних досліджень і співпраці у сфері врегулювання конфліктів, який створений на базі інституту в м. Маріуполь за підтримки Європейської організації публічного права. Як зауважив ректор інституту, професор Віктор Бесчастний, створення та діяльність такого Центру є вкрай важливим у зв’язку з розташуванням м. Маріуполя поблизу лінії розмежування та зоні проведення Операції Об’єднаних Сил.

Керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії, директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Києві, Україна, Даніел Зайберлінг підтримав ініціативу Донецького юридичного інституту в організації та проведенні практичного семінару-тренінгу з робочою назвою «Медіація як шлях до злагоди на Сході України» у м. Маріуполь. Він зазначив, що проведення подібних заходів із залученням експертів у сфері публічної безпеки, протидії злочинності, мовної практики дозволить виробити практичні рекомендації щодо застосування медіаційних процедур на державному рівні з метою відновлення суверенітету і територіальної цілісності країни, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Донецький юридичний інститут МВС України, як виш-переселенець, докладає зусиль до збереження та розвитку міжнародних зв’язків із закладами освіти та правоохоронними органами зарубіжних країн. В умовах реформування освіти у системі МВС підтримка, допомога та консультації наших європейських і міжнародних партнерів, серед яких співпраця з Фондом Ганса Зайделя займає особливе місце.

Впевнені, що така підтримка сприятиме зміцненню дружніх зв’язків із міжнародними партнерами, закладами освіти та правоохоронними органами, з пошуку нових концептуальних способів вирішення актуальних проблем підготовки поліцейських в умовах реформування правоохоронної системи.

У зв’язку з цим розраховуємо на дієву співпрацю, спільне проведення заходів різного спрямування: організацію стажування, підготовку спільних видань, проведення тренінгів зі стресостійкості майбутніх поліцейських, їх психологічної готовності до служби та інших форм і методів підготовки, підвищення професійного рівня поліцейських Національної поліції України.

Колектив Донецького юридичного інституту МВС України вдячний всім нашим партнерам, особливо Фонду Ганса Зайделя за співпрацю і сподіваємося на подальшу підтримку наших пропозицій.

Відділ комунікації та міжнародних зв’язків

 ДЮІ МВС України

Real time web analytics, Heat map tracking