Офіційна пошта        postmaster@dli.donetsk.ua

Телефон приймальної ректора   (0564) 94-70-21

Вибір професії – один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Профорієнтаційна робота зі старшокласниками – одна з найважливіших ділянок профорієнтаційної роботи Донецького юридичного інституту МВС України. Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість результатів праці. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів.

Завдання профорієнтації полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.

Для реалізації поставленого завдання у січні 2020 року, за ініціативи завідувача кафедри господарсько-правових дисциплін Кадали В.В., доцент кафедри Іваненко Д.Д. провів профорієнтаційні заходи у школах Сумської області. Представниками загальноосвітніх шкіл, які стали учасниками профорієнтаційного заходу, були:

Комунальний заклад Сумської обласної ради Глухівський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою (Україна, Сумська область, м. Глухів, вул. Жужоми, 8, телефон: (05444)22700, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Директор: Терещенко Ірина Іванівна).

Стецьківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сумської районної ради Сумської області (Україна, Сумська область, Сумський район, с. Стецьківка, вул. Шкільна, 5, телефон: (0542)693746, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Директор: Папушенко Тетяна Олександрівна).

Білопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Білопільської районної ради Сумської області (Україна, Сумська область, Білопільський район, м. Білопілля, вул. Макаренка, 15, телефон: (05443)91248, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Директор: Оксененко Галина Кузьмівна).

Професійна інформація надає можливість сформувати у школярів активну профорієнтаційну позицію, що відповідає суб'єктивним і об'єктивним умовам вільного та свідомого професійного самовизначення особистості. Вона надає школярам змогу ознайомитися з різними професіями, змістом трудової діяльності, вимогами до професії що пред'являються людині, а також закладами освіти де можна оволодіти відповідними професійними знаннями. Завдяки цьому учні виявляють свої індивідуальні схильності, психофізіологічні можливості, вміння зіставити їх з вимогами професії, до якої вони мають інтерес і нахили, щоб прийняти правильне рішення про свою придатність до професійної діяльності в обраній галузі праці.

Професійна консультація надає можливість школяру на основі професійної інформації визначитись з оптимальними для неї напрямів і засобів професійного самовизначення. Вона має на меті й навчання учнів прийомам самооцінки своїх якостей з метою з'ясування їх відповідності вимогам професії. Мріючи про певну професію, школярі повинні водночас замислюватися, чи справді вони годяться для такої роботи. Для відповіді на це питання вони мають знати вимоги професії до людини, яка її обрала.

Профорієнтаційні заходи охопили близько вісімдесяти учнів випускних класів міських і сільських шкіл, які змогли поспілкуватись з представником інституту, дізнатись про напрямки підготовки Донецького юридичного інституту МВС України, за якими навчаються курсанти та студенти, умови вступу та навчання.

В результаті проведеної роботи та отриманих відгуків від школярів та педагогічних працівників шкіл, важливість проведення профорієнтаційних заходів важко переоцінити. Наш досвід ще раз підтвердив, що необхідно приділяти більше уваги професійної орієнтації та професійного самовизначення молоді. Це ті завдання, до вирішення яких Донецький юридичний інститут МВС України підходить на професійних засадах. Об’єднання зусиль шкільної спільноти та представників Донецького юридичного інституту у сфері профорієнтаційної роботи дозволить створити умови, що забезпечують підвищення професіоналізму майбутніх фахівців, зростання професії юриста та правоохоронця в цілому в Україні.

Розроблений комплект агітаційного та рекламного матеріалу розрахований на учнівську молодь та їх батьків про умови вступу до Донецького юридичного інституту МВС України було розміщено на інформаційних стендах шкіл. На згадку про реалізовані профорієнтаційні заходи, доцент кафедри Іваненко Д.Д. зробив ряд фото з учнівською молоддю та представниками шкіл.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08

Кафедра господарсько-правових дисциплін