Офіційна пошта        

Телефон приймальної ректора   (0629) 515587

Донецький юридичний інститут МВС України

У Донецькому юридичному інституті МВС України, як практична база підготовки молодого юриста, своєрідний полігон для отримання досвіду розв’язання різних правових та життєвих питань, налагодження знайомств та тренінг спілкування, функціонує Юридична клініка «Захисник».

Мало хто з пересічних громадян розуміє, що ж собою являє юридична клініка і для чого взагалі вона необхідна.

Юридична клініка зазвичай має дві головні цілі: по-перше, це – освітня мета, тобто, працюючи в юридичній клініці, здобувач вищої освіти має можливість застосовувати отримані теоретичні знання на практиці без відриву від навчання, а по-друге, це – надання безоплатної юридичної допомоги та правової консультації малозабезпеченим верствам населення.

Юридична клініка, реалізуючи навчальну функцію, є прекрасним інструментом для набуття здобувачами вищої освіти практичних навичок та закріплення теоретичних знань через надання правової допомоги. Пріоритетними завданнями клініки є надання здобувачам можливості для отримання навичок практичної діяльності за фахом, створення місць для проходження ними навчальної та виробничої практик, надання громадянам соціально-вразливих верств населення безоплатних юридичних консультацій, проведення заходів з правової освіти населення, забезпечення можливості спілкування здобувачів вищої освіти під час освітнього процесу з фахівцями-практиками судових, правоохоронних та інших органів й установ.

Фундаментальні і професійні знання неможливо отримати без змістовного закріплення теорії практикою, знання переростають у переконання лише тоді, коли вони осмислені, пережиті самостійно у процесі пізнання і практичних дій.

Девіз Донецького юридичного інституту МВС України – «Навчаємось, щоб захищати!», безпосередньо втілюється у життя, через допомогу громадянам у нашій Юридичній клініці (Захисник).

Ми здійснюємо безоплатну правову допомогу соціально-незахищеним верствам населення, тим, хто цього потребує найбільше. Так як Донецький юридичний інститут МВС України ВИШ-переселенець, ми як ніхто знаємо, як потребують допомоги люди, котрим через складну ситуацію у нашій країні прийшлось залишити свої рідні домівки та захищати нашу Батьківщину, тому особлива увага приділяється проблемам внутрішньо-переміщених осіб, учасників Операції об’єднаних сил. Консультації здійснюються науково-педагогічним складом кафедр інституту за участі юристів-практиків.

Для всебічного підвищення правової культури населення, юридична клініка «Захисник» тісно співпрацює з Першим та Другим Криворізькими центрами надання безоплатної вторинної правової допомоги, Громадською організацією «Волонтерська платформа», з представниками Дніпропетровської обласної ради, депутатами Криворізької міської ради, Управлінням з соціальних питань Департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради, Криворізьким відділом поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Управлінням праці та соціального захисту населення районних у місті Кривому Розі рад, проектом інтеграції переселенців в громаду міста Кривого Рогу БО «БТ «Мережа», військовими частинами Т 0400 та 3011 Міністерства оборони України, Державної пожежно-рятувальної частини та іншими установами й організаціями.

Запрошуємо всіх бажаючих до навчання та підтримати ВИШ-переселенець!