День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни, був встановлений генеральною Асамблеєю ООН.у 2004 році.

У багатьох країнах світу відзначають День перемоги над нацизмом, або День закінчення Другої світової війни в Європі 8-го травня, коли був ратифікований "Акт про беззастережну капітуляцію" збройних сил нацистської Німеччини. Підписаний начальником оперативного штабу генерал-полковником Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца.

З цього приводу 8 травня 1945 роки люди в багатьох містах світу вийшли на вулиці - пили, цілувалися, танцювали, кричали, плакали.

Для більшості європейців 8 травня асоціюється з кінцем того жаху, яким стала для всього світу Друга світова, хоча попереду ще була битва за Окінаву, бомбардування Хіросіми і Нагасакі і капітуляція Японії.

У Великобританії досить помпезно святкували 60-ю і 65-ю річниці Перемоги у 2005 та 2010 роках, але взагалі торжества 8 травня проходять щороку.

Для Франції, яка була окупована, 8 травня - свято неоднозначне, однак і тут його відзначають з великим розмахом.

У Чехії 8 травня - державне свято, День визволення. Тут організовують урочисті збори, виставки старої військової техніки та ігрові реконструкції деяких битв, а також покладають квіти до могил загиблих.

8 травня святкується і в Німеччині - як "День звільнення від націонал-соціалізму і закінчення Другої світової війни в Європі". Але досить скромно, без будь-якої помпезності, що природно.

Україна відзначає День пам'яті та примирення разом з багатьма європейськими країнами 8 травня.

Президент України Петро Порошенко підписав в 2015 році указ про нове свято - День пам'яті і примирення, мета якого "гідно вшанувати подвиг українського народу, його значному внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, і висловити повагу всім борцям проти нацизму".

У 2014 році Зураб Аласанія - як гендиректор Національної телекомпанії України - звернувся до харківського дизайнера Сергія Мишакина з пропозицією створити логотип, присвячений Другій світовій війні.

Дизайнер розробив логотип за два дні, взявши за основу звичний для Європи символ пам'яті жертв війни - червоний мак. Вперше як символ пам'яті колір маку фігурував у вірші канадського військового лікаря Джона Маккрея "На полях Фландрії" (1915), яке починається словами: "На полях Фландрії між хрестами / Качає вітер мак рядами". Через кілька років мак став символом пам'яті про американських солдатів, які загинули під час Першої світової війни; Зараз використовується в багатьох європейських країнах і США як символ пам'яті про загиблих у Другій світовій.

 

Група комунікації ДЮІ

(за матеріалами електронних ЗМІ)

Real time web analytics, Heat map tracking