26 квітня на базі Криворізького національного університету відбулася публічна презентація «Пріоритети ЄС в Україні, огляд програм і можливостей, а також інформаційних ресурсів Представництва ЄС». Учасниками заходу стали делегація представництва Європейського Союзу в Україні, представники місцевої влади і неурядові організації, підприємці, освітяни, студентська еліта закладів вищої освіти Кривого Рогу, зацікавлені жителі міста.

Приємно зазначити, що до кола запрошених осіб було включено й представників Донецького юридичного інституту МВС України: ад’юнкта 1 курсу лейтенанта поліції Потоцького Мирослава та студентів 1 курсу факультету № 3 – Ляшенко Марію та Чернія Антона.

Захід відбувся в рамках спілкування з питань підвищення рівня обізнаності молоді щодо Євросоюзу, країн-членів ЄС, їхніх визначних пам'яток, відомих діячів, творів культури, історичних подій, традицій. Корисним було безпосереднє спілкування з представниками інших студентських колективів закладів вищої освіти Кривого Рогу, обмін думками щодо організації навчання студентів країн ЄС.

Під час зустрічі присутнім були презентовані довгострокові програми та проекти, в яких українці можуть брати участь щонайменше до 2020 року. На особливу увагу заслуговує програма Erasmus+, що підтримує заходи у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. У рамках цієї програми можливості у сфері вищої освіти відкриті для студентів, випускників, а також працівників закладів вищої освіти. Існують короткострокові програми обміну: на навчання (на період 3-12 міс.) та на практику (2-12 міс.) для (молодших) бакалаврів, магістрів, аспірантів та на стажування (викладання) на період від 5 днів до 2 місяців для викладачів і працівників закладів вищої освіти. Також в рамках цієї програми є можливість для волонтерства.

Для представників сфери культури цікавою була презентація програми «CreativeEurope» та «i-Portunus», яка надає гарні можливості для розвитку. Бізнес програма «COSME» - є однією з ключових програм ЄС, яка спрямована на створення сприятливих умов для малого та середнього бізнесу, наприклад, стажування на базі підприємства у ЄС, обмін інформацією з підприємцями ЄС. Утім, найбільшою з презентованих програм ЄС є «Horizon 2020», яка спрямована на фінансування досліджень та інноваційних розробок.

Мета таких інформаційно-просвітницьких заходів – роз’яснення важливості реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та Європейським союзом.

Представники Донецького юридичного інституту МВС України із задоволенням спілкувалися з іншими студентськими колективами в атмосфері взаємоповаги та доброзичливості, обмінялися інформацією про подальші спільні заходи. Сам захід вразив своєю масштабністю та залишив яскраві приємні враження!

Дякуємо організаторам публічної презентації «Пріоритети ЄС в Україні, огляд програм і можливостей, а також інформаційних ресурсів Представництва ЄС» за надану можливість стати учасником корисного, цікавого та приємного дійства!

  • 02
  • 03
  • 04
  • 02
  • 03
  • 04
 

Студентка1 курсу факультету № 3 Ляшенко Марія

Real time web analytics, Heat map tracking