Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини 15 лютого відзначається свято Стрітення Господнього
Новини за календарем
2018
Лютий
Пн295121926
Вт306132027
Ср317142128
Чт1815221
Пт2916232
Сб31017243
НД41118254
Про інститут
Статистика відвідувань


75.1%Ukraine Ukraine
5.1%Kuwait Kuwait
3.3%United States United States
2.9%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.3%Italy Italy
1.5%Poland Poland
1.3%France France
0.9%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 22
Вчора: 581
Цього тижня: 2845
Минулого тижня: 3667
Цього місяця: 12127
Минулого місяця: 11752
Всього: 1205892


15 лютого відзначається свято Стрітення Господнього

15 лютого, на сороковий день після Різдва Христового, православні віруючі відзначають велике християнське свято – Стрітення Господнє або принесення до Єрусалимського храму Господа нашого Ісуса Христа. В народі його ще називають "Стрічання", "Громиця", "Зимобор"

Це свято входить своєї датою в християнський календар, як один з найзначніших пам’ятних днів, які відзначаються усім християнським співтовариством протягом майже двох тисячоліть і стоїть в одному ряду з такими важливими подіями, як Різдво Христове, Хрещення Господнє, Великдень і т. д. Подія, яка відзначається 15-го лютого, на 40-ий день після того, як Христос був народжений в наш світ Дівою Маріє...

Стрітення Господнє – дуже важливий день для християн, і святкують його всі православні. Це особливий день, він знаменує собою поєднання Старого і Нового завіту. У народі цей день означає зустріч зими і весни, холоднечі і тепла.

Суть цього торжества, що проходить в середині зими, для віруючих православних загальновідома. Невіруюча ж частина людей все-таки не знає правильного значення цієї події. Згідно старослов'янської мови одне слово свята означає «зустріч».

Це важливо, так як це слово несе в собі пам'ять про зустріч, що сталася більше двох тисячоліть тому. У передвіщене старцями час трапилася зв'язок Старого і Нового завіту Святого Письма, допомогою зустрічі святого Симеона і немовляти Ісуса.

Історичні та біблійні передумови виникнення свята

Божественна книга оповідає про зустрічі, що сталася понад 2000 років тому. На святій землі обітованої молився шановний старець Симеон. Одного разу в період молитви дізнався звістку Господа, що буде жити до того часу, поки сам особисто не зустрінеться зі Спасителем людей.

Сталося знамення в період, коли Симеон займався перекладом Священного Писання з однієї мови на іншу. Поважний старець намагався здійснити переклад найбільш точно. Під час цієї складної роботи сталися труднощі у тлумаченні оповіді про народження немовляти Дівою.

Поважний старець мав намір замінити незвичайне в даній ситуації слово «діва» на більш підходяще «дружина». І в цей час до нього з'явився посланець неба. Ангел не дозволив бажану заміну одного слова іншим і передав, що за велінням Господа поважний старець Симеон буде жити до тих пір, поки не зустрінеться з Ісусом, майбутнім Рятівником.

Майже через три століття передбачення збулося. Трьохсотлітній зустрів старець Діву Марію з сином на руках. За традицією, на сороковий день після народження, батьки принесли немовля до церкви для священного обряду.

Діва Марія піднесла в дар Богу дві птиці – голубів. У цей час старця вдалося потримати на руках немовля. Серцем відчув Симеон, що пророцтво збулося. Ще одна важлива зустріч відбулася в храмі. Поважна Ганна, яка прислуговує в той день у церкві, дізналася в дитинку на руках у Богородиці майбутнього Спасителя людства. Зробивши уклін до землі, вона оповістила Єрусалим про це чудесне явище.

Історія становлення Стрітення Господнього в православній традиції

Свято Стрітення вийшло в Єрусалимі тільки через півстоліття після розповіді в Священному Писанні про незвичайну зустріч поважного старця з новонародженим хлопчиком. У церкві цього свята був відзначений спеціальний день. З давнини відома історія святкування християнами ще в Єрусалимі.

Правда, в ті часи цей день означав тільки сороковий день від Богоявлення. Свято завжди проходило урочисто і весело. Це важливе торжество через невеликий період часу перейшло і до католиків, де Стрітення Господнє зайняло вагоме місце. Святкові церемонії проходили урочисто, як і в Єрусалимі. На святі усі присутні у білих вбраннях.

Починали службу з урочистого засвічення свічок, з якими продовжували хресний хід. Після благословення священнослужителем, гасили вогні. Служба тривала, лунали урочисті молитви. Подібний обряд спостерігається у католиків і понині.

Після прийняття християнства на Русі до православних людей також дійшла звістка про Стрітеніі. Цей день відзначається тепер як дуже улюблений і значуще свято. Починається свято з Божественної Літургії, за традицією, освячуються свічки, які отримують всі віруючі, які прийшли на службу.

Народні прикмети, звичаї, повір'я на Стрітення

У це велике свято люди святкують зустріч старця Симеона з немовлям Спасителем. Крім того, за традицією, відзначають і зустріч двох пір року – зими і весни. Досі люди вірять у прикмети, пов'язані з погодою.

За народними повір'ями випливає, що якщо на свято Стрітення ясне небо – скоро прийде тепло. Але якщо у святкову ніч хмарно, холод затримається надовго. Помічено, що якщо під час святкової служби свічка горить яскравим спокійним вогнем, то майбутнє принесе здоров'я, радість і благополуччя.

У цей День вітаємо всіх християн із цим Великим святом! Бажаємо всім Божих благословень, розради і підбадьорення! Нехай світло стрітенської свічки закликає щасливу і добру долю, а в душі і серці панує квітуча весна. Зі святом Стрітення Господнього!

Група комунікації ДЮІ
(за матеріалами електронних ЗМІ)

 
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Оберіть мову сайту:
Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
Нашi контакти:

Адреси:
м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

м.Маріуполь, просп.Будівельників, 145

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електрона пошта:
postmaster@dli.donetsk.ua

Вiдвiдувачу
Для викладачівКорисні посилання
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval