У червні 2015 року була заснована Благодійна організація «Благодійний фонд «Бібліотечна країна», діяльність якої спрямована на підтримку та розвиток бібліотек України.

Серед головних завдань Фонду допомога бібліотекам у поповненні книжкових фондів, сприяння перетворенню бібліотек у центри розвитку громад, просування реформування бібліотечної галузі нашої держави.

В межах проекту «Підтримка бібліотек переміщених університетів Сходу та Криму» відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні, громадською організацією «Асоціація Інформатико-Консорціум» бібліотеці Донецького юридичного інституту передана цікава сучасна література з психології, менеджменту та історії.

Неможливо виділити найцікавіше з літератури, що надійшла до фонду бібліотеки вишу-переселенця, проте, на деякі видання хочеться акцентувати увагу.

Книгу ізраїльського військового історика Ювала Ноя Харарі «Урок для 21 століття» було створено в діалозі з громадськістю. Багато розділів написано як відповіді на запитання. Автор привертає увагу до основних сил, що формують суспільство в усьому світі й здатні вплинути на майбутнє нашої планети загалом. Просліджується зв'язок між  загальними питаннями та внутрішнім життям особистості.

Промова – один з найефективніших засобів впливу на людей. У книзі «Слова, що лунають крізь час», автор якої професор Університету Кіна, історик Террі Голвей, зібрані найважливіші в історії людства промови, які змінили світ. Звернення до публіки – це найдавніша форма комунікацій з масами. Хороша промова – це не просто слова, а вкладений зміст, що має силу. Террі Голвей знайомить читачів із промовами, які були настільки важливими, що змінили хід історії. Завдяки документальному аналізу хроніки того, що відбувалося, кожна промова прив’язана до історичного контексту, і це дає нам змогу глибше зрозуміти події, плоди яких світ пожинає і досі.

«Ніколи не йдіть на компроміс» - таку назву має книга Кріса Восса, колишнього співробітника ФБР, який понад 20 років працював переговірником ФБР зі звільнення заручників та вів надскладні перемовини. Багато порад дає автор: чому емоції, а не логіка є основою результативних переговорів; коли можна тиснути на співрозмовника, а коли – проявити виваженість; які запитання ставити, щоб виграти час.

Колективна монографія за редакцією Романа М. Шеремети та Ольги Романенко «Реформація: успіх Європи і шанс для України» присвячена аналізу реформаційних процесів в Європі, багато уваги приділено конкретним механізмам впровадження принципів реформації у розвиток різних сфер і галузей життєдіяльності України: політичної, освітньої, економічної, юридичної, медичної, соціальної тощо. Безпосередньо, цінність книги полягає в розгорнутому науковому аналізі сучасного стану реформаційних процесів в Україні.

До 140-річчя з Дня народження Альберта Ейнштейна вийшов друком фундаментальний твір американського журналіста Волтера Айзексона «Ейнштейн. Життя і всесвіт генія». Ім’я Альберта Ейнштейна стало синонімом генія. Він відкрив найвідомішу формулу в історії науки і створив теорію, яка докорінно змінила наш погляд на світ і природу реальності. Йому випало жити в бурхливу епоху війн і революцій, політичних катастроф та наукових проривів. Волтер Айзексон, сучасний класик біографічного жанру, розповідає, як мислив геній, чим він жив, у що вірив. Це історія людини, яка зберегла в собі дитячу допитливість і відчуття дива. Ейнштейн мав рацію і помилявся, любив людей і ненавидів тиранію. Він жив широко й стримано водночас.

Багато цікавої літератури сучасних авторів ми отримали від «Жива сучасна бібліотека – БФ Бібліотечна країна», яку очолює Люсьєна Шум.

Шановні читачі нашої бібліотеки! Запрошуємо вас до читальної загальної бібліотеки для більш детального ознайомлення з новими надходженнями.

Колектив загальної бібліотеки

Real time web analytics, Heat map tracking