Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Всі новини Підсумки роботи науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності за І півріччя 2018 року
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Статистика відвідувань


72.6%Ukraine Ukraine
4.6%United States United States
4.6%Kuwait Kuwait
3.2%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.2%Italy Italy
2.1%France France
1.4%Poland Poland
1%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 407
Вчора: 1604
Цього тижня: 6223
Минулого тижня: 8414
Цього місяця: 17108
Минулого місяця: 16701
Всього: 1380983


Підсумки роботи науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності за І півріччя 2018 року

Відповідно до Положення про науково-дослідну лабораторію з проблемних питань правоохоронної діяльності, одним з головних завдань наукового підрозділу є здійснення фундаментальних та прикладних наукових та науково-дослідних розробок, спрямованих на забезпечення потреб правоохоронних органів та навчального процесу в Донецькому юридичному інституті МВС України.

Науково-дослідна робота науково-дослідної лабораторії з проблемних питань правоохоронної діяльності здійснюється за двома науковими секторами:

1) сектор вивчення проблем безпеки дорожнього руху;

2) сектор психологічного забезпечення діяльності працівників правоохоронних органів.

За напрямом вивчення проблем безпеки дорожнього руху науково-дослідною лабораторією з проблемних питань правоохоронної діяльності станом на червень 2018 року:

І. Здійснена підготовка наукових, навчальних та методичних видань, серед яких:

1. Методичні рекомендації: «Регламентація порядку поводження працівників патрульної служби поліції з громадянами під час реалізації своїх повноважень у сфері безпеки дорожнього руху».

ІІ. Здійснюється робота по виконанню науково-практичних досліджень на замовлення підрозділів Національної поліції України за такими темами: «Механізм реалізації процедури фото-, відеофіксації під час провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху»; «Надання підрозділами ОВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, інформації власникам транспортних засобів щодо осіб, які ними керують»; «Техніка ручного регулювання дорожнього руху співробітниками патрульної поліції»; «Захисник у справах про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху»; «Документування фактів керування транспортними засобами у нетверезому стані»; «Оформлення матеріалів ДТП співробітниками патрульної поліції».

ІІ. В рамках співпраці та взаємодії з практичними підрозділами Національної поліції України та обміну практичним досвідом у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху:

1. На лист Управління патрульної поліції у м. Кривому Розі від 02.02.2018 № 57-Б/41/35/03-2018 наданий експертний висновок щодо правових підстав застосування дорожніх знаків пріоритету на перехрестях з круговим рухом.

2. На лист Управління патрульної поліції у м. Кривому Розі від 14.03.2018 № 1814/41/35/01-2018 наданий експертний висновок щодо адміністративно-правової кваліфікації порушень правил користування попереджувальними сигналами.

ІІІ. У сфері популяризації правил дорожнього руху, а також попередження дорожньо-транспортного травматизму, науковцями лабораторії проведено:

1. На офіційному сайті Донецького юридичного інституту МВС України, у розділі «Відвідувачу» створена сторінка безпеки дорожнього руху, в якій розміщена інформація про підсумки проведення конкурсу малюнків «Мій кращий друг – безпечний рух» у м. Кривому Розі та м. Маріуполі, презентація уроку «ПДР для школярів», посилання на онлайн-тренажер зі знань Правил дорожнього руху Головного сервісного центру МВС України, та відеоматеріали з безпеки дорожнього руху, надані інституту Консультативною місією Європейського Союзу в Україні.

2. Під час Дня дисципліни з курсантами факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції проведено заняття щодо попередження порушень Правил дорожнього руху (березень 2018 року).

3. Під час батьківських зборів на факультеті підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції з батьками курсантів Донецького юридичного інституту МВС України проведено заняття щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму (квітень 2018 року).

4. З курсантами та студентами інституту постійно проводяться практичні заняття щодо попередження керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння, а саме тренінги «Випробуй у безпеці» з використанням окулярів «Drunk Busters Goggles», які створюють ефект п’яного стану.

5. В рамках проекту «Співпраця працівників поліції та курсантів заради безпеки неповнолітніх» проведені заняття щодо вивчення основних положень Правил дорожнього руху серед учнів 12-ти загальноосвітніх закладів м. Кривого Рогу.

IV. Науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності постійно приймає участь у заходах, присвячених Тижням безпеки дорожнього руху, які проводяться щорічно у травні та листопаді у межах Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр.

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху 24 травня 2018 року в залі Академії Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбувся круглий стіл «Безпека на дорозі», основними напрямами роботи якого було висвітлення проблемних питань у сфері державного управління та контролю за безпекою дорожнього руху, ведення обліку ДТП та аналіз причин і умов, що сприяли їх виникненню, поліпшення безпечності транспортних засобів, доріг та дорожньої інфраструктури, відповідальності за порушення правил дорожнього руху тощо. Організаторами науково-практичного заходу виступили: Донецький юридичний інститут МВС України, Криворізька міська рада, Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України», Міжнародний благодійний фонд допомоги постраждалим внаслідок ДТП, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та Благодійна організація «БТ «Мережа».

За напрямом психологічного забезпечення діяльності працівників правоохоронних органів станом на червень 2018 року:

І. Здійснена робота по виконанню науково-практичних досліджень на замовлення правоохоронних органів, зокрема:

Замовлення від Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області на проведення наукового дослідження за темою: «Виявлення стресових ситуацій та запровадження методів опанувальної поведінки в професійній діяльності працівників правоохоронної діяльності». В рамках замовлення підготовлено науково-практичні посібники «Теоретичні та емпіричні засади розвитку стресостійкості співробітників правоохоронних органів» та «Психотренінгові практики з розвитку стресостійкості співробітників правоохоронних органів».

11 квітня 2018 року від Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшов акт здавання-приймання науково-дослідної роботи за темою: «Виявлення стресових ситуацій та запровадження методів опанувальної поведінки в професійній діяльності працівників правоохоронної діяльності», в якому зазначено, що науково-практичні посібники, підготовлені в рамках замовлення, відповідають темі замовлення, приймаються до реалізації та буде впроваджений у діяльність підрозділів Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області з метою підвищення професійної майстерності поліцейських.

ІІ. Здійснюється підготовка науково-практичного посібника на тему: «Розвиток професійної спрямованості курсантів та слухачів магістратури факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України».

ІІІ. В рамках співпраці та взаємодії з практичними підрозділами Національної поліції України та обміну практичним досвідом у сфері психологічного забезпечення діяльності працівників правоохоронних органів:

1. Складений та затверджений план проведення тренінгових занять з працівниками Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області у психологічному проекті Донецького юридичного інституту МВС України.

2. З поліцейськими Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області проведено тренінги на тему: «Формування навичок самопрезентації та підвищення іміджу працівника в колективі», «Розвиток стресостійкості за допомогою усвідомлення своїх ресурсів, застосування тілесних психопрактик та інших методів самозахисту в агресивному середовищі», «Психопрофілактика дистресу в лавах Національної поліції», «Групова згуртованість ‒ запорука позитивного клімату в колективі», «Імідж працівників відділення кадрового забезпечення».

3. З поліцейськими Управління патрульної поліції у м. Кривому Розі Департаменту патрульної поліції проведено тренінги на тему: «Ефективна комунікація» та «Розвиток стресостійкості».

4. В рамках обміну практичним досвідом у сфері психологічного забезпечення діяльності працівників правоохоронних органів взята участь  у тренінгу «Ризик та вразливість: правоохоронна діяльність у відношенні до ключових груп населення та захист прав людини» (ДДУВС, м. Дніпро).

ІV. Здійснені такі заходи у сфері психологічного забезпечення діяльності правоохоронних органів:

1. З курсантами факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України Донецького юридичного інституту МВС України проведено тренінг: «Розвиток стресостійкості» (січень 2018 року), «Істина чи омана» (травень 2018 року).

2. Зі студентами юридичного факультету Донецького юридичного інституту МВС України проведено тренінг: «Розвиток стресостійкості» (лютий 2018 року).

3. Зі студентами магістратури юридичного факультету Донецького юридичного інституту МВС України проведено тренінг: «Розвиток навчально-професійної спрямованості» (січень 2018 року).

4. Зі слухачами факультету заочного та дистанційного навчання Донецького юридичного інституту МВС України проведено тренінг «Самоідентифікація. Я – середовище» (березень 2018 року).

V. Проведено І Всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему: «Психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів» (15 лютого 2018 року, м. Кривий Ріг).

Колектив лабораторії приймає активну участь у міжнародних, всеукраїнських наукових та науково-практичних заходах, у тому числі, що проводяться Донецьким юридичним інститутом МВС України. За результатами участі у наукових заходах колективом лабораторії опубліковано 20 наукових публікацій, з них: 3 – у наукових фахових виданнях (у т.ч. 1 – у міжнародному), 17 тез доповідей для участі у науково-практичних заходах. Також, співробітниками підрозділу постійно здійснюється наукове керівництво проведення досліджень курсантів та студентів Донецького юридичного інституту МВС України для участі у науково-практичних заходах.


Науково-дослідна лабораторія з проблемних питань правоохоронної діяльності

 
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

Електронна пошта:
vstup.dui@i.ua

Графік роботи:
щоденно з 9:00-18:00
вихідні з 9:00-14:00

Телефони гарячої лінії МОН України:
Вступ
044 287 89 29
0 800 50 44 25
Вища освіта
044 481 32 67
044 481 32 63

Нашi контакти:

м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08

м.Маріуполь,
просп.Будівельників, 145

Телефони:
050 035 05 53
096 032 70 72

Електрона пошта:

postmaster@dli.donetsk.ua

Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval