В травні 2018 року в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Одинадцяті фольклористичні читання, присвячені професору Лідії Дунаєвській».

Робота конференції проходила за такими напрямками:

  • Фольклор України як націєтвірний чинник.
  • Україна і світ: полілог культур.
  • Нематеріальна культурна спадщина України: виклики та перспективи.
  • Фольклор і фольклористика в сучасному освітньому просторі.
  • Дитячий фольклор та фольклор для дітей.

У роботі конференції взяли участь науковці із 18 вищих навчальних закладів України. Так, Донецький юридичний інститут МВС України на всеукраїнському рівні представила провідний фахівець редакційного відділення відділу організації наукової роботи, кандидат філологічних наук Федоренко Ольга Борисівна.

На секції «Фольклористика в Україні: здобутки, проблеми методології, перспективи розвитку» О. Б. Федоренко виступила із доповіддю «Фольклористична спадщина Дмитра Федоренка».

Дмитро Тимофійович Федоренко (1933 – 2009) – автор понад 400 наукових праць. Особливої популярності набули його фольклорно-етнологічні і етно-педагогічні дослідження «Ой у дяка суєта», «Щедрий вечір», «Від серця до серця», «Первоцвіт дивослова. Малі розповідні жанри дитячого фольклору в етнопедагогіці України».

Створені на засадах української народної педагогіки, праці Д. Т. Федоренка «Таємниці ненароджених геніїв. Народно-педагогічні уявлення про спадковість і виховання» (1997), «Блудні батьки – блудні діти» (1998), «Врятуймо духовність українців» (2007), «Виховні притчі діда Дмитра» (2014) вчать, як підготуватися до шлюбу, як народити і виховати талановиту або навіть геніальну дитину, прожити гідне життя. Дмитро Федоренко визначав доцільність допологового виховання, закликав поновити в кожній сім’ї традиції національної етнопедагогіки – будувати взаємини між подружжям і дітьми на принципах взаємоповаги, щиросердя, любові, доброти і ніжності, вимогливості і наполегливості:

  • Під серцем неньки ворухнулося нове життя – борись за його майбуття.
  • Хочеш щастя малюкові дати, зумій до пологів виховання розпочати.
  • Не скривдь малятко, сирітку пригрій – і матимеш щастя на грішній землі.

Книги Дмитра Федоренка зберігаються в бібліотеці Конгресу США, бібліотеках Ізраїлю, Болгарії, Білорусі як приклад досягнень українських вчених.

 

01
02
03
04

Відділ організації наукової роботи

Real time web analytics, Heat map tracking