Стають історією грізні роки Другої Світової війни. Невмирущий подвиг нашого народу, солдатів Великої Вітчизняної війни завжди буде в пам’яті людській.

З кожним роком все далі і далі від нас події, що стали справжнім випробуванням для кожної української родини. З глибокою вдячністю ми вшановуємо Героїв, які мужньо і віддано боронили рідну землю від ворога.

До Дня Перемоги у читальній залі загальної бібліотеки нашого інституту розміщено книжкову виставку «Перемога в серцях поколінь». Цікава рубрика «Меморіали Великої Вітчизняної» представлена на шпальтах міської газети «Червоний гірник». Рубрика містить цикл репортажів, присвячених розташованим на території Кривого Рогу пам’яткам щодо увічнення подвигу загиблих і тих, хто залишився живими у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Як часто протягом життя ми сподіваємося, що найкращий цілитель душевних ран – час… Але не все під силу навіть йому. Яскраві, барвисті вогні салютів на честь Перемоги не випадково викликають на очах ветеранів сльози. Вони повертають їх туди, де небо було осяяне зовсім іншим сяйвом. І знову час безсило відступає перед її величністю Пам’яттю, тому що забути – приректи себе на ризик повторення.

Історики можуть десятки разів переписувати історію, шукати та судити «хто правий, а хто винний». Та ніколи не змінять вони одного: стертих ніг від чобіт, що пройшли сотні кілометрів, мозолів на долонях від лопат, що перекопали тонни землі під окопи, не пришиють відірваних рук та ніг й не воскресять загиблих.

Хотілося б забути про це або зовсім не знати. Але забути – зрадити. Зрадити пам'ять наших прадідів, наших прабабусь, які плакали більше, ніж сміялися. А найголовніше – це залишитися без фундаменту. А наш фундамент – це історія, традиції, досвід та пам'ять. Пам'ять часом не вилікуєш.

Газетна рубрика, що пробирає до глибини душі – «Війна очима очевидців». Моторошно читати про те, як «жилося» у канцтаборах. Особливо, коли мова йде про дітей.

В жорнах війни мільйони людських життів знищено чи скалічено. Вона роз’єднала родини, переписала людські долі. Минуло понад сім десятиліть, та нащадки й досі шукають відомості про своїх предків, загиблих чи зниклих безвісти у роки Великої Вітчизняної. Є пошукові Інтернет-платформи, що направлені на допомогу у пошуках: Узагальнений банк даних «Меморіал», Книга Пам’яті України 1941-1945, Зведена база даних загиблих та пропалих безвісти в роки Великої Вітчизняної війни, Солдат.Ру, База даних з німецьких джерел тощо.

 Ми – нащадки переможців. Пам'ять про героїчний подвиг назавжди у серцях і душах прийдешніх поколінь.

 

 Колектив загальної бібліотеки

Real time web analytics, Heat map tracking