Традиційно навесні Донецький юридичний інститут 57 років поспіль відзначає знаменну подію – день заснування навчального закладу. 57 років - цифра невелика й немаленька, за цей час інститут пройшов шлях становлення від середньої спеціальної школи міліції до одного з найкращих та найпотужніших юридичних закладів вищої освіти нашої країни, у якому вже стільки років поспіль здійснюється підготовка кваліфікованих правоохоронців та професійних юристів. За час свого існування, крім великої кількості власних перемог та досягнень, на долю вишу випало чимало труднощів та випробувань, які йому вдається з честю та гідністю витримувати.

На сьогодні Донецький юридичний інститут МВС України – вищий навчальний заклад-переселенець, метою діяльності якого (незважаючи на нові умови внаслідок вимушеного переселення через збройний конфлікт на сході України) є продовження та забезпечення надійної і успішної стратегії стабільного та перспективного розвитку якості освітніх послуг у сфері поліцейської діяльності, апробації та впровадження інноваційних педагогічних систем підготовки правоохоронців, модернізації змісту відомчої освіти, адаптації її до світових тенденцій і до потреб захисту прав і свобод громадян України, освітньо-наукове забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки й порядку.

У результаті буремних подій на сході України весь колектив навчального закладу, хоч і змушений у новому місті винаймати житло, розв’язувати питання облаштування побуту та організації життєдіяльності на новому місці, залишився вірним Присязі Українському народові та ще й доклав максимальних, а іноді й неймовірних зусиль для подальшого розвитку освітянських та наукових традицій Донецького юридичного інституту.

Найголовнішим завданням цього періоду було збереження аудиторії студентів і слухачів, зміцнення відомчої системи підготовки кадрів,  зміцнення та розвиток матеріальної бази для того, щоб поліцейські Донеччини та Луганщини, школярі з Донбасу мали перспективу та впевненість у завтрашньому дні, впевнено крокували професійним шляхом майбутніх правоохоронців.

Завдяки самовідданості науково-викладацького складу інституту та всього колективу взагалі зараз навчальний заклад проводить інноваційну освітню діяльність за різними ступенями вищої освіти (бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук у галузі знань «Право»), здійснює фундаментальні та прикладні наукові дослідження.

Інститут завжди залишався провідним науковим і методичним центром відомчої освіти Донеччини. Це дозволило колективу у найкоротші строки зайняти почесне місце на освітній карті центральної України. За підсумками роботи в минулому навчальному році навчальний заклад поправу стає центром поліцейської та юридичної освіти Донбасу, Кривбасу та всієї України, сприяє поширенню наукових знань та провадить потужну культурно-просвітницьку діяльність у сфері підготовки курсантів для всієї України заради подолання меж регіональності та відходу від регіонального принципу розподілу державного замовлення. Зараз у навчальному закладі навчаються курсанти та студенти з 16 областей України та м. Києва, що ще раз підтверджує прагнення усього колективу працювати на благо України, засвідчує високий рейтинг закладу та його національне значення.

З метою надання можливості молоді з тимчасово непідконтрольних українській владі територій навчатися у провідному відомчому виші Донеччини у закладі вищої освіти з 2016 року діє освітній центр «Донбас-Україна», який допомагає дітям успішно складати ЗНО та вступати до вишів-переселенців. На сьогодні в Донецькому юридичному інституті навчається 19 осіб, які проходили відповідну процедуру в освітньому центрі «Донбас-Україна» і стали курсантами та студентами Донецького юридичного інституту.

Для виховання патріотично налаштованої молоді 14 квітня 2018 року на базі Донецького юридичного інституту створено громадську організацію «Молодіжна ліга майбутніх поліцейських Криворіжжя».

Осередок створено за ініціативи групи дітей-старшокласників зі шкіл населених пунктів на лінії розмежування Мар’їнки, Красногорівки, Гранітного та Чермалика, за потужної підтримки Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

З 2017 року виш-переселенець розпочав освітній процес у м. Маріуполі Донецької області, що надає можливість поповнювати лави підрозділів Національної поліції Донеччини якісним кадровим потенціалом. Стратегічним кроком щодо вирішення питання за зазначеним напрямом виявилося підписання 18 жовтня 2016 року меморандуму між навчальними закладами Донеччини, Маріупольською міською радою та ГО «Фонд розвитку Маріуполя» про необхідність духовного, культурного, освітнього та наукового збагачення міста.

Процеси реформування відомчої освіти, започатковані у листопаді 2016 року, додали додаткового поштовху та стимулу до більш системної роботи інституту за цим напрямом. Відповідно до вимог ухваленої у листопаді 2016 року «Концепції реформування освіти в Міністерстві внутрішніх справ України», колективом Донецького юридичного інституту вживаються системні заходи з релокації діяльності навчального закладу у м. Маріуполі Донецької області.

Уже сьогодні у місті функціонує Маріупольський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» Донецького юридичного інституту МВС України, основна мета якого полягає у належному забезпеченні проведення підвищення кваліфікації поліцейських та первинної професійної підготовки осіб, яких вперше прийнято на службу в поліцію Донецької та Луганської областей. Враховуючи некомплект підрозділів Національної поліції Донеччини, підготовка поліцейських для потреб регіону є гострим питанням сьогодення.

Крім того, 16 травня 2017 року міською владою м. Маріуполя передано нашому навчальному закладу три будівлі, які розташовано за адресами: м. Маріуполь, просп. Луніна, 89, 89-а та просп. Нахімова, 7, де у 2017/18 навчальному році розпочали освітній процес 50 курсантів з різних регіонів України – майбутніх працівників підрозділів Національної поліції України. Приємно, що навчання у Донецькому юридичному інституті МВС України в м. Маріуполі обирають курсанти із західних регіонів України, так у виші-переселенці на Донеччині навчається курсант з Чернівецької області.

З нуля відновила свою роботу і загальна бібліотека інституту, яка вже зараз має статус інформаційного центру поліцейської та юридичної освіти «Кривий Ріг юридичний» та разом з Маріупольським центром первинної професійної підготовки «Академія поліції» налічує понад 80 000 примірників фахової літератури. До кінця цього року колектив закладу планує поповнити надбання бібліотеки до 100 000 примірників фахової літератури, бо в єдності наша сила.

З нагоди 57-ої річниці від дня заснування навчального закладу, за ініціативи студентської та курсантської спільноти, в інституті було оголошено акцію «Подаруй книгу вишу-переселенцю», до якої вже активно долучилися як викладачі нашого вишу, так і науковці інших закладів вищої освіти України.

На сьогодні Донецький юридичний інститут МВС України має потужну навчально-виховну базу як у м. Кривий Ріг (загальна площа 11608, 79 кв. м), так і в м. Маріуполі (загальна площа 17034, 1 кв. м) та спрямовує всі зусилля на забезпечення сучасного інноваційного розвитку освітянського процесу.

Усе це є свідченням того, що Донецькому юридичному інституту, як вишу-переселенцю, не дивлячись на нові умови сьогодення, вдається успішно розвиватися на освітніх та наукових теренах рідної держави та здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців, відкриваючи кожному випускнику двері в успішне майбутнє. Користуючись нагодою, напередодні знаменної для закладу вищої освіти дати колектив інституту запрошує всіх, хто бажає пов’язати свою долю з професією поліцейського чи цивільного юриста, на навчання до Донецького юридичного інституту МВС України, де ви зможете здобути гарні знання європейського ґатунку та приєднатися до дружньої родини вишу-переселенця.

02
03
01
04

Real time web analytics, Heat map tracking