26 квітня 1986р. на Чорнобильській атомній електростанції трапилася трагедія планетарного масштабу, жертвами якої стали сотні тисяч людей у різних країнах. Але саме українська земля та її громадяни прийняли на себе надпотужний удар мирного атому. Минуло вже 32 років, але ще багато-багато років ми та наші нащадки будемо відчувати на собі наслідки найстрашнішої техногенної ситуації ХХ століття. Саме у цей день вшановується пам'ять жертв радіаційних аварій і катастроф. Трагедія на Чорнобильській АЕС мала значний масштаб. Лише самопожертвна праця ліквідаторів наслідків аварії – наших співвітчизників, які ризикуючи своїм життям та здоров’ям зупинила подальше розповсюдження радіації та захистила людство від згубного впливу.

Донецька область відправила на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС 18,7 тисячі своїх посланців – шахтарів, будівельників, медиків, представників інших професій. Серед них були також працівники та курсанти Донецької спеціальної середньої школи міліції. Особовий склад окремого батальйону Донецької спеціальної середньої школи міліції запобіг скоєнню багатьох кримінальних злочинів, спробам вивозу товарів та матеріалів за кордон України, забезпечував охорону та режим пропусків по периметру Чорнобильської зони. Виконуючи спеціальні завдання уряду та МВС, вони також брали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Жертовний подвиг офіцерів та курсантів нашого навчального закладу – ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції ‑ назавжди залишиться мужньою сторінкою історії Донецького юридичного інституту.

У міжнародний День пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф у Маріуполі вшанували пам'ять тих хто віддав своє життя у боротьбі з наслідками техногенної катастрофи на ЧАЕС. У цей день біля пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи  збиралися представники міської влади, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, військові, поліцейські, жителі та гості міста. До пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії у Маріуполі, який за своєю формою нагадує дзвін, що покликаний нагадувати нинішнім і наступним поколінням про той подвиг, який здійснили ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС прийшли і курсанти факультету № 2 нашого інституту на мітинг-реквієм. Біля пам’ятника звучали слова у виконанні курсанта першого курсу факультету № 2 Олени Ревенко:

Чорнобильській вітер по душах мете,

Чорнобильській пил на роки опадає,

Годинник життя безупинно іде…

Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам’ятає.

Хвилиною мовчання курсанти та командно-адміністративний склад факультету № 2 вшанували пам'ять жертв радіаційних аварій і катастроф. Після чого відбулося покладання квітів.

Біль Чорнобиля живе у серці кожного громадянина нашої держави, назавжди залишаючи у пам’яті народний подвиг ліквідаторів. Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність героям-ліквідаторам!

 

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06

Сергій Пекарський,

з використанням інформації електронних ЗМІ

Real time web analytics, Heat map tracking