Донецький юридичний інститут МВС України
Головна сторінка Історія навчального центру
Маріупольський центр первинної підготовки поліцейських
Статистика відвідувань


75.3%Ukraine Ukraine
5.2%Kuwait Kuwait
3.2%United States United States
2.9%United Kingdom United Kingdom
2.6%Russian Federation Russian Federation
2.3%Italy Italy
1.5%Poland Poland
1.1%France France
0.9%Germany Germany
0.7%Turkey Turkey

Сьогодні: 336
Вчора: 501
Цього тижня: 1274
Минулого тижня: 2752
Цього місяця: 6241
Минулого місяця: 13828
Всього: 1187522


Історія навчального центру Друк

Історія заснування навчального закладу починається з 1957 року. 17 червня 1957 року наказом міністра внутрішніх справ УРСР № 0139 на базі обласних курсів навчання молодих працівників міліції в Сталінській області було створено учбовий пункт міліції УВС Сталінської області, де проходили початкову підготовку молоді працівники міліції.

На початку січня 1958 року учбовий пункт міліції було передислоковано до м. Жданова (тепер - Маріуполь) та розміщено у зручному та облаштованому для навчального закладу приміщенні у селищі імені Ворошилова, розташованого в 2-3 км від заводів «Ім. Ілліча» та «Тяжмаш» (нині «Азовмаш»). Тоді ж було затверджено штатний розклад учбового пункту міліції УВС Сталінської області. Чисельність постійного складу складала 24 особи, а змінного – до 150 осіб.

В першій половині 1959 року учбовий пункт було перейменовано в міжобласний учбовий пункт міліції УВС Сталінської області. На навчання направлялися вперше прийняті працівники міліції з північних, північно-східних та південних областей України, а також з Донецької, Південної, Південно-західної та Придніпровської залізниць.

У 1970 році міжобласний учбовий пункт було перетворено у міжобласну школу молодшого та середнього начальницького складу міліції УВС Донецької області зі штатом у 28 працівників та наповнюваністю 270 курсантів.

У 1974 році школу було передислоковано у сучасну будівлю з адресою:
пр. Будівельників, 145. За дуже короткий час було побудовано та введено в дію 14 навчальних кабінетів, 2 стрілецьких тири, в тому числі 100-метровий, стройовий плац, стадіон, 3 спортивні зали, бібліотеку та багато інших допоміжних приміщень. Штатну чисельність було збільшено до 41 працівника, а наповнюваність до 500-600 курсантів.

На початку 1980 року за завданням керівництва УВС Донецької області командно-викладацьким складом школи було розроблено програму навчання працівників міліції для забезпечення охорони громадського порядку при проведенні міжнародних Олімпійських ігор в Москві, Ленінграді та Києві.

У жовтні 1984 року Маріупольська міжобласна школа підготовки молодшого і середнього начальницького складу була реорганізована в учбовий центр УВС Донецького облвиконкому, а 16 березня 1992 року наказом МВС України № 148 підрозділ було реорганізовано і він отримав нову назву – Маріупольське училище професійної підготовки працівників міліції УМВС України в Донецькій області.

В училищі проходили початкову підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації особи рядового, молодшого і середнього начальницького складу підрозділів патрульної служби, дільничних інспекторів міліції та їх помічників, міліціонерів та фельдшерів ізоляторів тимчасового утримання, міліціонерів  та міліціонерів – водіїв служби забезпечення, операторів «02»,  міліціонерів з охорони адмінбудівель, молодших інспекторів режимно-секретних секторів, помічників слідчих, помічників оперуповноважених карного розшуку, державної служби боротьби з економічними злочинами, помічників чергових з обробки інформації на ЕОМ,  середнього начальницького складу служб, не пов’язаних з охороною громадського порядку.

З 1998 року навчання в училищі здійснювалося за новою, так названою модульною програмою, відмінність якої від існуючих раніше полягає в її прикладній спрямованості, тобто менше загальних наукових викладок, академічних теорій, а більше навичок у практичному використанні основ правових знань, тактико-спеціальної підготовки, криміналістики, спецтехніки тощо.

У зв’язку із реформуванням правоохоронної системи держави 24 листопада 2015 року Маріупольське училище ПППМ ГУМВС України в Донецькій області було ліквідовано (наказ МВС України № 1476), а 21 грудня того ж року на його базі створено Маріупольський навчальний центр підготовки поліцейських зі статусом державної установи Національної поліції України. Наказом Національної поліції України № 187 від 21.12.2015 року також затверджено Положення про державну установу «Маріупольський навчальний центр підготовки поліцейських».

Маріупольський НЦПП функціонує для забезпечення організації відповідної спеціальної підготовки поліцейських уперше прийнятих на службу до поліції, підвищення кваліфікації і перепідготовки молодшого складу поліції, а також проведення окремих форм службової підготовки поліцейських.

Разова наповнюваність центру складає 300 осіб перемінного складу. Штатна чисельність працівників – 75 осіб.

Протягом 2015-2017 років на базі Маріупольського НЦПП проходили первинну підготовку поліцейські патрульної поліції, працівники слідчих підрозділів, дільничні офіцери поліції, поліцейські з числа молодшого складу поліції.

За часи свого існування Маріупольським НЦПП підготовлено більше 60 тис. працівників правоохоронних органів. Серед них є і начальники територіальних (обласних) підрозділів міліції, поліції, полковники та генерали.

Навчальний центр займає достойне місце серед установ, що забезпечують навчання правоохоронців, в системі органів внутрішніх справ України, має багату історію та відзначає в поточному році 60-річний ювілей.

 
Офіційні сторінки ДЮІ у соціальних мережах
facebook twitter
youtube instagram
Оберіть мову сайту:
Напиши листа ректорові
Пошта ректора
Електронна скринька довіри
Нашi контакти:

Адреси:
м. Кривий Ріг,
вул. Степана Тільги, 21
вул. Співдружності, 92а

м.Маріуполь, просп.Будівельників, 145

Телефони:
067 914 74 54
067 318 80 76
099 956 31 08
телефон/факс: (0564) 92 95 19

Приймальня
(0564) 92 94 92

Електрона пошта:
postmaster@dli.donetsk.ua

Вiдвiдувачу
Корисні посилання
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval