Історія створення та розвитку факультету № 1

Для інституту не є новиною набір курсантів. Ще перебуваючи у місті Донецьку, інститут здійснював набір на чотири факультети:

- факультет підготовки фахівців для експертно-криміналістичних та слідчих підрозділів;

Факультет здійснював ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ (для слідчих підрозділів та експертної служби МВС України) за денною формою навчання на базі повної загальної середньої освіти, за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «магістр», з напряму підготовки «Правознавство» (спеціалізації «Слідство», «Слідчі з розслідування ДТП», «Судова експертиза»).

- факультет підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції;

Факультет здійснював підготовку фахівців для оперативних підрозділів органів внутрішніх справ на базі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямами підготовки «Правознавство» та «Правоохоронна діяльність».

- факультет підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки;

Факультет здійснював ступеневу підготовку фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки за денною формою навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямами підготовки «Правознавство» та «Правоохоронна діяльність»; освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» (денна форма, термін навчання 1 рік 8 місяців).

- четвертий відокремлений – факультет підготовки фахівців для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Однак, 2014 рік вніс свої корективи. У зв’язку з неспокійною суспільно-політичною ситуацією на Сході України, Донецький юридичний інститут передислоковано спочатку до м. Маріуполь Донецької області, а згодом до м. Кривий Ріг Дніпропетровської області. На той момент в інституті було оптимізовано усі факультети. Завдяки наполегливій та злагодженій роботі колективу на чолі з ректором - професором Віктором Миколайовичем Бесчастним, докладено значних зусиль для відновлення та подальшого розвитку ВУЗу.

Таким чином, у 2016 році було створено факультет підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України (далі факультет № 1) Донецького юридичного інституту МВС України у м. Кривому Розі та м. Маріуполі, який здійснює підготовку поліцейських за всіма напрямками діяльності, які перераховували вище.

За клопотанням інституту у березні 2016 року Криворізькою міською радою було надано цілісний навчальний комплекс за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Співдружності, 92а, в якому на теперішній час проходять навчання курсанти. Будівля має значний потенціал: численні навчальні аудиторії, актова зала, бібліотека, гуртожиток для курсантів на 350 осіб, їдальня, 2 спортивних зали та площадки, тир. Навчальні аудиторії площею більше 2000 кв.м. та прилегла територія, що складає 5 га.

Також у м. Маріуполі створений Маріупольський центр первинної підготовки, який є складовою частиною факультету № 1. В даному корпусі також проходять навчання курсанти (у 2017 році було здійснено набір 50 курсантів за спеціалізаціями «Право» та «Правоохоронна діяльність» для підрозділів досудового розслідування, кримінальної поліції та превентивної діяльності терміном навчання 4 та 3 роки).

 Структура факультету

Декан факультету № 1 – Михайлов Руслан Іванович, полковник поліції, кандидат юридичних наук.

Біографічна довідка:

Народився – 18 жовтня 1976 року. У 1996 році закінчив Донецький інститут внутрішніх справ МВС України, після чого продовжив проходження служби в практичних підрозділах Запорізької та Донецької областей на посаді оперуповноваженого, а згодом старшого оперуповноваженого карного розшуку.

Пізніше отримує освітній ступень «магістр», після чого з 2001 року починає працювати в Донецькому юридичному інституті МВС України.

Свою службову кар’єру в інституті розпочав з начальника курсу, після чого став начальником факультету. Пізніше займав посаду завідувача кафедри спеціальних дисциплін та адміністративної діяльності.

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, самовіддану, плідну працю в органах внутрішніх справ, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців для органів внутрішніх справ неодноразово заохочувався керівництвом Донецького юридичного інституту МВС України та нагороджувався відомчими відзнаками та подяками.

 Наукові досягнення:

У 2011 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Забезпечення адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху в сучасних умовах» за спеціальністю 12.00.07 – «адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право».

У 2015 році випустив 2 навчальних посібники та науково-практичні рекомендації. Загалом у науковому доробку понад 30 наукових праць.

Співробітники факультету № 1:

Провідний фахівець факультету: капітан поліції Миронов Олександр Олександрович

Фахівець факультету: капітан поліції Владов Дмитро Володимирович

Фахівець факультету: Тріфонов Олександр Васильович

Фахівець факультету: Серпиченко Олексій Михайлович

Фахівець факультету: Кравцов Олександр Геннадійович

 Співпраця з практичними органами, організаціями, установами

 Факультет № 1 Донецького юридичного інституту МВС України на постійній основі взаємодіє з практичними підрозділами Національної поліції України, а також відомчими організаціями та установами системи Міністерства внутрішніх справ України.

Так, з метою співпраці, факультет № 1 надсилає для проходження навчальної практики та стажування курсантів та слухачів факультету для опанування практичних навичок роботи в підрозділах Національної поліції, а також закріплення теоретичних знань на практиці.

У розрізі співпраці з відомствами системи Міністерства внутрішніх справ України, постійний особовий склад факультету № 1 надає пропозиції щодо розробки планів діяльності системи, виконання завдань та вирішення нагальних проблемних питань в діяльності Національної поліції України.

Також факультет № 1 постійно взаємодіє з органами місцевого самоврядування, як в м. Кривому Розі, так і в м. Маріуполі, з метою забезпечення охорони публічного порядку та безпеки під час масових та урочистих заходів в містах.

Real time web analytics, Heat map tracking